Як замінити кран?
Серед ключових причин поломки кранів варто виділити:
- погана якість. У недорогих виробах зазвичай використовуються не найнадійніші та найміцніші матеріали, у тому числі з тонкого заліза. Погані деталі та інтенсивна експлуатація = швидка поломка.
- склад води. Те, що водопровідна вода в Києві далека від ідеалу, вже давно ні для кого не секрет. Розчинені в ній речовини буквально руйнують сантехніку зсередини, провокуючи корозію та скупчення вапняного нальоту.
- знос. Природний процес, під час якого ламаються деталі конструкції, перестають виконувати свої функції ущільнювальні вкладиші, прокладки тощо.
Незалежно від причини неполадки, набагато важливіше дізнатися відповідь на питання, як змінити кран водопровідний. Практичний досвід наших майстрів показує, що найчастіше саме заміна окремих елементів чи змішувача цілком дає відчутний та довгостроковий ефект.
Що потрібно знати про крани?
Сучасний ринок сантехніки рясніє різноманітністю кранів всіх цінових категорій зі специфічними наборами параметрів. Між собою вони відрізняються:
- дизайн. Тут різноманітність максимальна, і цілком реально знайти модель на власний смак;
- матеріалом. Часто зустрічаються метали, полімери, кераміка;
- типом напилення, у ролі якого виступають хром, фарба або емаль;
- принципом дії. Найбільш поширені одноважільні та двовентильні.
Особливо важливим є принцип роботи змішувачів. Цим визначається конструкція і, як наслідок, особливості установки, типові поломки та багато інших нюансів. Так, в основі одноважільного змішувача може бути металева куля з трьома отворами або спеціальний картридж із пластинами з кераміки та отворами. Саме їхнє переміщення відкриває/закриває подачу води, регулює її температуру.
Одноважільний кран простий в експлуатації і дуже довговічний, адже в ньому немає гумових прокладок і деталей, що труться одна об одну. Однак ремонтувати його досить складно, і в разі поломки зазвичай відразу потрібна заміна.
Двовентильні крани — це класика, яка й сьогодні зберігає свою актуальність. Їх конструкція передбачає два відокремлені потоки холодної та гарячої води, які об’єднуються безпосередньо у виливі. Відкриття/закриття води та налаштування температури виконуються двома вентильними головками — кран буксами. Саме останню деталь доводиться міняти часто.
Як змінити кран буксу?
Кран букса — запірна арматура, яка відповідає за подачу та припинення подачі води з водопроводу. Це ключовий елемент будь-якого двовентильного змішувача. Коли він виходить з ладу, це стає помітно майже відразу. Спочатку при відкритті крана виникає характерний брязкіт гул, а згодом він починає протікати в повністю закритому положенні.
Безпосередньо заміна кран букси в технічному плані досить проста:
- Повністю закривається вода на вході.
- Знімається вентиль, відкривається доступ до деталей.
- За допомогою ключів демонтується кран буксу.
- У такий же спосіб монтується нова деталь.
- Ставиться вентиль, відкривається вода, проводиться тест.
На перший погляд, звучить просто. Насправді є ряд труднощів, які супроводжують заміну. По-перше, кран буксу не можна перетягувати, інакше можуть виникнути протікання. Крім того, деталь повинна встановлюватися згідно з маркуванням (окремо для холодної та гарячої води), а також відповідати тиску контуру. Іншими словами — вибір змінного кран-букси часто стає більшою проблемою, ніж безпосередньо її поміняти.
Як поміняти кран на кухні та у ванній?
Зміна приладу не є нездійсненною, проте вимагає наявності досвіду, навичок та відповідних інструментів. Серед останніх ключі (розвідний, гайковий, торцевий), щітки, фторопластова стрічка, ліхтарик і т.д. У випадку, коли з магістральними трубами виникають проблеми, може знадобитися кутова шліф-машина та інше обладнання.
Безпосередня зміна виробу відбувається так:
- Перекривається вода. Після цього потрібно відкрити кран та переконатися, що води немає.
- Вимикаються гнучкі шланги виробу від водопровідних труб.
- Від’єднується безпосередньо кран від мийки, витягуємо.
- З настановного набору збирається новий кран, оглядається на предмет дефектів та у зворотному порядку встановлюється.
- Тестується нова система, щоб не допустити протікання та переконатися у працездатності.
Це загальна схема, що описує процес. Насправді часто виникають додаткові проблеми. Нерідко через корозію потрібно прикладати значно більше зусиль, щоб все акуратно відкрутити, а потім закрутити. Сюди ж варто додати зірвані різьблення, ускладнений доступ до з’єднань під мийкою та багато іншого. Що стосується питання, як змінити кран у ванній, то тут принцип аналогічний.
Чому краще звернутись до професійного сантехніку?
Багато хто в інтернеті пишуть, що в цій роботі немає нічого особливого, і це можна зробити самостійно. Теоретично так. Однак на практиці проблеми виникають майже завжди. Ось лише частина проблем, з якими стикаються наші сантехніки:
- конструкція проіржавіла і так просто не здається;
- вода перекривається на вході частково чи взагалі не перекривається;
- доводиться знімати мийку, щоб отримати доступ до комунікацій;
- порушено різьблення, через що накрутити гайки не виходить відразу;
- потрібно підібрати кран буксу іншого типу, що увійде в кран і т.д.
Базового набору інструментів та витратних матеріалів у деяких випадках не вистачає, щоб зробити все й одразу. Тому завжди краще звернутися до професіонала. Наші майстри мають достатньо досвіду, щоб з вибором крана змішувача допомогти і швидко розібратися в будь-якій позаштатній ситуації. І ви будете впевнені в тому, що робота зроблена на 100% чисто і правильно, а вся сантехніка справна.