Як вибрати умивальник у ванну, щоб він радував довгі роки?
Які бувають умивальники для ванної кімнати?
Перш ніж купувати раковину, потрібно визначитись із параметрами. Якщо це основне джерело вмивання, краще придбати повнорозмірний виріб або міні-умивальник для невеликих туалетних кімнат. Висота установки має бути зручною для експлуатації, тому оптимальний варіант — 80−85 см від підлоги. Крім того, раковини виготовляються з різних матеріалів, переваги яких показані в таблиці:
Тип раковини | Особливості |
Фаянсова | Відрізняється довговічністю, але згодом жовтіє і потребує більш ретельного догляду. |
Порцеляновий | Матеріал зносостійкий, простий у догляді, стійкий до невеликих механічних пошкоджень. |
Скляна | Може бути прозорою, матовою, різнобарвною. Виглядає ефектно, але потребує постійного полірування та чищення. |
Дерев’яна | Просочена особливим складом, який захищає виріб від розсихання та протікання. Відрізняються міцністю, екологічністю. |
Кам’яна | Надає інтер’єру екзотики та розкоші. Довговічна, стійка до перепаду температур, механічних пошкоджень. |
Акрилова | У основі — полімери, у яких не розмножуються патогенні мікроорганізми. Чи не вбирає запахи, вологу. |
Металева (сталева) | Витримує великі фізичні навантаження, максимально зносостійке, не піддається корозії при належному догляді. |
Вибирати матеріал потрібно виходячи із загального стилю приміщення, особливо якщо санвузол суміщений та планується встановлення унітазу. Наприклад, для хай-теку підходять металеві раковини, для провансу, кантрі чи еко-стилю — дерев’яні, а з модерном гармонує скло чи кераміка.
Різноманітність форм
Найбільш поширені — квадратні, круглі чи півсфери. Але кожен виріб має свої оригінальні властивості:
- прямокутна, квадратна — легко встановлюється впритул до стіни або «острівця», не захаращує приміщення, підходить під тумбу або для встановлення над пральною машиною;
- овальна, кругла, напівсфера — виглядає витончено, її простіше чистити, ніж кутові моделі, встановлюється на острівець, крім напівкруглих умивальників;
- трикутна — оптимальний варіант для невеликих ванних кімнат, оскільки її можна встановити у кутку та заощадити простір;
- дизайнерські — це моделі у вигляді квітки, мушлі, стільниці з поглибленням, різних геометричних фігур — багатокутників, трапеції, ромба.
Вибираючи форму, важливо врахувати тип установки, габарити приміщення, його стиль, додаткові обстановки та аксесуари.
За відгуками покупців, стильно виглядає чорний накладний умивальник, доповнюючи монохромні інтер’єри. Нестандартно і унікально виглядають змішувачі з каскадом або зразки з підсвічуванням.
Тип установки
Існує кілька способів монтажу умивальників, а саме:
- Накладний. Умивальник монтується на стільницю, де ще потрібний виріз під труби. Чаша виглядає трохи «утопленою», не височить над поверхнею. Конструкція виглядає досить оригінально і надає цікавого акценту дизайну. Така система застосовується, якщо потрібне встановлення мийки.
- Врізний. Встановлюється на стільницю чи тумбу. Сама чаша може трохи височіти, стояти врівень з поверхнею або бути трохи нижчою. Такий тип конструкції підійде для невеликих приміщень, оскільки приховує сифон та дефекти стіни, є додаткове місце для зберігання дрібниць, якщо нікуди поставити тумбочку або повісити шафку.
- «Тюльпан» (або «П’єдестал»). Чаша раковини розташована на довгій «ніжці» — особливій опорі, яка утримує конструкцію та приховує труби. Ванна виглядає дуже акуратно та естетично. Також є моделі «напівп’єдестал», у яких опора закінчується, не доходячи до підлоги. Ці моделі зручні, якщо у ванній частій відбувається витік води, яку легко прибирати з підлоги. У деяких зразках п’єдестал набувається окремо, тому відтінки можна комбінувати, створюючи унікальне поєднання.
- Підвісний (консольний). Фіксуються на стіну, залишаючи під собою місце, наприклад, для відра, корзини для білизни, лавки під ноги. Цю модель потрібно вішати лише на міцні стіни, які витримають навантаження, особливо якщо вибирати кам’яні чи металеві зразки. Перед встановленням умивальника не завадить прочищення каналізації для кращої роботи системи.
Як вибрати умивальник у ванну серед популярних моделей, які монтуються поверх пральної машини? Для цього підходять плоскі зразки сантехніки із зливним отвором на задній стінці, щоб не заважало відведення каналізації. Конструкція максимально економить простір, поєднуючи у собі 2 потрібні та практичні речі.
Якщо вибір зупинено на підвісному умивальнику, комунікації залишаються відкритими. Тому важливо підібрати гарний хромований сифон та труби. Це привнесе нотку оригінальності, виглядатиме стильно та доглянуто.
Куди звернутися за встановленням умивальника у ванну
Процес монтажу найкраще довірити спеціалістам компанії «Сантехніки», які мають потрібні навички та мають спеціальне обладнання. Установка включає:
- виконання розмітки (висота кріплення та відстань між отворами);
- висвердлювання отворів, що очищаються підручними матеріалами або пилососом;
- фіксування кріплень на стіні — анкерних болтів, встановлених у стіну перпендикулярно;
- установка чаші — умивальник надівається на болти, максимально щільно притискається до стіни та приклеюється;
- підключення зливної системи.
Наші сантехніки завжди прийдуть на допомогу в установці умивальника у ванній кімнаті. Виїзд спеціалістів можливий по Києву та Київській області.