Як вибрати та купити пральну машину
Розмір пральної машини
Перед покупкою пральної машини, важливо розглянути її місцезнаходження у вашому житлі. Пральні машини з вертикальним завантаженням мають розміри від 40 до 45 сантиметрів, але такі ж глибокі, близько 60 сантиметрів. Більш тонкі моделі пральних машин із фронтальним завантаженням, відомі як slim, також доступні на ринку. Їхня глибина досягає 50 сантиметрів.
Однак також важливо пам’ятати, що пральні машини з горизонтальним завантаженням потребують додаткового простору для відкриття дверцят, у той час як у пральній машині з вертикальним завантаженням це виключається. Пральна машина з верхнім завантаженням трохи вища, ніж традиційна пральна машина. Це може підійти людям похилого віку, тому що їм не доведеться гнутися для прання.
Ємність барабана
виборі пральної машини є кількість білизни, яку ви пратимете. Для однієї людини підійдуть моделі з меншою ємністю барабана, наприклад 5 кілограмів, у той час як пральна машина місткістю 7 або 8 кілограмів більше підходить для сімей. Пропозиція практично всіх виробників включає пристрої максимальною вагою до 10 кг (іноді навіть до 12 кг).
Однак для того, щоб зробити прання максимально ефективним, бажано заповнити барабан до максимуму, залежно від вибраної програми. Наприклад, якщо ви використовуєте тільки половину ємності барабана, ви споживаєте невиправдано багато електроенергії, а також час, тому що багато моделей стають неекономічними при меншому завантаженні білизни, хоча вони ніби повинні автоматично регулювати навантаження виходячи з ваги завантаження. Електрика та час циклу не зменшуються відповідно витрачаються зайві кВт та літри води.
І ще одна нотатка про місткість барабана. Якщо ви знаєте, що звичайно стираєте 6 кг білизни — краще буде купити пральну машину з ємністю барабана 8 кг. Ніколи не можна використовувати ємність повністю, тому що в барабані має бути місце для руху та механічного тертя білизни. Найкраще заповнювати барабан максимум до 80 відсотків.
Клас енергозбереження
З енергетичної таблички на кожній пральній машині ви можете прочитати орієнтовну інформацію про деякі властивості: енергоспоживання, ефективність прання та ефективність віджимання. Ці цифри наведені лише для ознайомлення, оскільки ефективність прання та споживання електроенергії записуються у програмі прання бавовни під кутом 60 градусів. При використанні інших програм і температури значення споживання можуть бути зовсім іншими. Однак продаж пральних машин з нижчим енергетичним класом, ніж А+, нині не дуже хороша ідея.
Споживачі часто ухвалюють рішення на основі швидкостей віджиму, а виробники люблять залучати клієнтів на високих швидкостях. Моделі з більш високою швидкістю особливо вигідні для тих, хто має сушарку. Вищі швидкості віджимання не важливі для звичайного сушіння білизни на вулиці або балконі. Звичайно, чим краще стирається білизна, тим швидше вона сохне, але не завжди важлива швидкість. Тести показують, що навіть пральні машини з однаковим числом оборотів можуть обертатися по-різному, більше може забезпечити будь-якого революційного зсуву. Ціна при цьому на пральну машину може бути вищою.
Хибна економія
З урахуванням постійно зростаючих вимог до більш енергоефективної роботи пральних машин можна помітити, що їхнє споживання справді знижується. Але що вже не так ясно, так це погіршення якості прання, і вплив, який при більш економічному пранні надає результати, часто є значним. Наприклад, скорочення циклу прання заощаджує електроенергію, але у білизни недостатньо часу для ретельного прання, і часто весь процес необхідно повторювати. І який сенс тоді у такій економії?
Особливості полоскання
Якщо ви стираєте дитячий одяг або у вашій сім’ї є людина, яка чутлива до залишків миючих засобів у вашому одязі, вам слід обмежити кількість прального порошку та вибрати функцію інтенсивного полоскання. У багатьох випадках варто вибрати пральну машину з більш довгим циклом прання, а не з більш коротким і не довіряти значно економічним моделям. Тільки невелика частина доступних моделей дає можливість реально заощадити на роботі пральної машини і в той же час досягти якісного прання.
На що звернути увагу при виборі пральної машини
Насамперед, перевірте простоту та зрозумілість експлуатації пральної машини в магазині. Дверцята повинні відкриватися без будь-яких проблем, а у разі попередньо завантажених пральних машин великий кут відкриття (не менше 120 градусів) важливий для полегшення завантаження та вивантаження білизни.
Окремі кнопки повинні бути легко доступні і чітко позначені, щоб вам не доводилося дивитися посібник з кожного прання. Деякі пральні машини оснащені барабанним освітленням, щоб ви могли стежити за перебігом всього прання. Дедалі більше моделей також мають дисплей, на якому ви можете стежити за ходом циклу прання або перевіряти налаштування програми.
Частота поломок
Загальна проблема з пральними машинами — їхня частота поломок. На жаль, пральні машини є продуктами із найпоширенішими потребами візиту до сервісної служби. Однак несправності можна запобігти, наприклад, за допомогою дбайливого поводження. Якщо ви не переповните пральну машину, ви вбережете двигун. Прання за нижчих температур (40 ° C замість 60 ° C) не тільки зменшить споживання енергії, але також зменшить швидкість утворення накипу. Виберіть виробника, який разом із пральною машиною запропонує вам якісне гарантійне та післягарантійне обслуговування та запропонує швидкий ремонт пральної машини.