Як вибрати сифон для дому
Вибір сифону. Що треба знати?
Перш ніж дізнатися, як вибрати сифон для раковини, важливо дати раду, як він влаштований. Пристосування складається з трьох основних елементів. Верхня частина знайома всім. Вона складається з решітки та ущільнюючої гумки, затримує велике сміття та залишки їжі. Ґрати можуть виготовлятися з нержавіючої сталі або пластику. Далі брудна вода проходить через середню частину сифону. Вона виготовлена з поліпропілену та має U-подібну форму. Ця частина може відкручуватися при засміченні. Після цього вода гофрованої трубки потрапляє в нижню частину сифона, яка з’єднана з каналізацією.
Сифони розрізняються за матеріалом виготовлення:
- Пластикові відрізняються невеликою вагою та міцністю. Вони стійкі до появи вапна та до агресивних хімікатів для прочистки каналізації. Крім того, вони мають порівняно низьку ціну.
- Чавунні мають гарну зносостійкість. Вони довго служать і чудово справляються з великим тиском води.
- Кольорові метали. Найчастіше для сифонів використовується бронза чи мідь. Такі вироби вибираються під інтер’єрні рішення ванної кімнати чи кухні. Їхня особливість — це потреба у правильному догляді.
- Латунь. Метал має хромоване покриття та презентабельний вигляд. Він поєднується з іншими пристроями для ванної кімнати, наприклад, з сушаркою для рушників. Недолік матеріалу — його крихкість та недовговічність, а також висока вартість.
Матеріали — це єдине, чим відрізняються сифони. Також вони мають різну конструкцію:
- Трубчастий або колінний виготовляється у U або S-подібній формі.
- Пляшковий тип відрізняється додатковим резервуаром, в якому осідає сміття або прикраси, що випадково потрапили в слив.
- Гофрований з еластичною трубкою.
- Плоский монтується у невеликих приміщеннях.
Установка мийки на кухні та облаштування ванної кімнати різняться між собою. Їм потрібні різні сифони. Як же вибрати виріб залежно від місця встановлення?
Сифон для умивальника та раковини
Умивальник встановлюється у ванних кімнатах та у дачних будиночках. Кран та резервуар для води знаходяться окремо один від одного. Їх використовують для миття рук, умивання та чищення зубів. Здебільшого у них подається лише холодна вода. Як вибрати сифон для умивальника? Насамперед зверніть увагу на його конструкцію. Умивальник краще обладнати трубчастим сифоном. Він може бути хромованим або пластиковим. Перший варіант презентабельно виглядає, але досить дорогий. Тому, якщо ви плануєте приховати виріб під тумбою, краще придбати пластиковий варіант. Такий сифон має неглибокий гідрозатвор, у якому затримується вода. Якщо тривалий час не користуватися умивальником, вода з гідрозатвора випаровується, що зручно для дачних ділянок.
Раковина має трохи іншу будову. До неї підводять гарячу та холодну воду. Виріб використовують для ванної кімнати та кухні. Кран монтується безпосередньо на раковині. Як вибрати сифон для раковини? Найкращим варіантом для неї буде пляшковий сифон. Він оснащений спеціальним резервуаром у якому може накопичуватися сміття та відходи. Ємність розкручується та чиститься. Це запобігає засміченню труб. Якщо площа під раковиною невелика, то можна встановити плоский сифон.
Як вибрати сифон для ванної та кухні?
Установка ванни має особливості. У чашу набирається багато води, також у цьому приміщенні встановлюється пральна машина. Як вибрати сифон для ванної кімнати? Виріб повинен мати перелив — це додаткова трубка, яка захищає від переповнення ванни водою та затоплення. Вона кріпиться до спеціального отвору у верхній частині чаші, нею стікає зайва вода. Для ванної кімнати підійде пляшкова конструкція зливу з гофрованим переливом. До нього також зручно підключати пральну машину.
Як вибрати сифон для кухонної мийки? Насамперед важливо враховувати пристрій мийки. На сучасних кухнях часто встановлюють подвійні мийки, до них потрібні відповідні подвійні сифони. Також у виробі має бути перелив. Краще, щоб сифон можна було легко почистити, тому що в нього можуть потрапляти залишки їжі. Тут можна застосувати гофрований або пляшковий тип. Також варто звернути увагу на стиль кухні. Якщо сифон буде видно, можна вибрати хромований виріб або варіант з кольорових металів.
Що ще важливо врахувати?
При виборі сифона важливо враховувати наявність додаткових пристроїв. Наприклад, часто у вбиральнях виробляють не тільки установку унітазу. Для них підбирають біде і пісуар, які теж потребують встановлення сифона. Для другого варіанта він є стандартним і може йти в комплекті. Сифон для біде повинен мати об’ємний гідрозатвор. У ванній кімнаті може розташовуватися душова кабінка, для неї теж підбирається відповідний сифон. Він може бути невеликим, висотою 5−6 см і може монтуватись у стяжку підлоги.
При виборі виробу важливо враховувати якість матеріалу, від цьього залежить довговічність сифона. Неякісний виріб може протікати, що призведе до вогкості та цвілі. Важливим є виробник. Вибирайте сифони від брендів, які добре зарекомендували себе на ринку. Також важливо правильно встановити сифон. Для цього краще скористатися послугами спеціалістів.