Типи та особливості водонагрівачів
Типи водонагрівачів
Нагрівальні прилади ділять на два основні типи за принципом роботи: накопичувальні та проточні. Перший з них особливо зручний у заміських будинках через досить великий розмір. Вони дозволяють накопичити достатньо гарячої води і для кухонної роботи, і для душу, і навіть для ванни. Простота та безпека у використанні, стабільність роботи та економія енергії — ось що приваблює покупців у цих практичних та довговічних апаратах. Єдиний недолік — вони працюють не швидко, тому доводиться чекати, поки великий об’єм води достатньо прогріється. Для великої сім’ї доведеться купувати бак великого обсягу, а йому потрібне багато місця.
Проточні водонагрівачі дозволяють отримати гарячу воду відразу, тому вони часто використовуються в квартирах, офісах, установах і котеджах. Такі прилади відрізняються невеликими розмірами, тому їх можна встановлювати навіть у маленькій та тісній ванній кімнаті. Головний недолік — великі витрати енергії. Електричний прилад такої потужності витримує не кожний провод, тому його установка часто вимагає додаткових витрат. Зате у вас буде можливість бути повністю незалежним від примх міських тепломереж і користуватися гарячою водою, коли захочеться.
Класифікація за типом енергоносія
Найпопулярнішими в нашій країні залишаються газові та електричні водонагрівачі. Природний газ — один із найдешевших видів палива, саме тому у «хрущовських» квартирах були настільки поширені знамениті газові «колонки». У наш час газові водонагрівачі та опалювальне обладнання популярні там, де можна легко підключитися до системи газопостачання. Вони досить безпечні, і їх можна встановлювати в будь-якій будівлі, проте до правил використання потрібно ставитись максимально уважно.
Електричні водонагрівачі зручні при використанні накопичувальних систем. Нагрівальний елемент дозволяє довести навіть великий обсяг води до потрібної температури, тому вони мають високу ефективність при відносно невеликих витратах і дуже вигідні. До того ж вони є пожежобезпечними за наявності справної проводки, і користуватися ними простіше.