Сучасне комфортне життя неможливе без пральної машини. Дуже складно встигати за день усе, коли доводиться витрачати багато часу на прання одягу. Лише одна покупка звільняє вам кілька годин на тиждень. Однак для цього недостатньо просто купити та привезти додому техніку. Потрібно ще знати, як підключити пральну машину.

На відміну від інших побутових приладів, які досить просто включити та користуватися, встановлення пральної машини вимагає підключення до трьох інженерних систем: електромережі, водопостачання, каналізації. Крім того, є навіть нюанси щодо її розпаковування. Однак спочатку потрібно буде провести невелику підготовчу роботу.

Вибір місця встановлення

Зазвичай місце встановлення пральної машини вибирається до її покупки. Ви можете керуватися практичними чи естетичними міркуваннями. Досить часто пралку встановлюють у ванній кімнаті, санвузлі або кухні. Це найбільш практичне рішення. Втім, часті випадки, коли через нестачу простору техніку ставлять в передпокої.

Незалежно від кімнати, де стоятиме техніка, важливо дотриматися трьох умов:

  • зона достатніх розмірів, щоб там вільно стала пральна машина;
  • поряд з місцем встановлення повинні бути виходи каналізації та водопроводу для безпроблемного підключення;
  • найближча розетка повинна бути на такій відстані від пральної машини, щоб останню можна було підключити без подовжувача.

Крім того, практика показує, що пральну машину необхідно ставити на рівну підлогу. Вона повинна мати міцну структуру, мати строгу горизонтальну поверхню та мати антивібраційні властивості. Останнє бажано, але у разі чого легко змінюється спеціальними підкладками під машину, які гаситимуть вібрацію.

А також важливо врахувати, що між пралкою та іншими меблями, стінами повинні залишатися зазори. Вони необхідні, щоб можна було без особливих зусиль діставати предмети, що випадково впали.

Підготовка до встановлення

На відміну від інших видів техніки, пральна машина вимагає спеціального розпакування після приїзду. Це необхідно з огляду на те, що із заводу для безпечного транспортування всі деталі, що обертаються, фіксуються спеціальними кріпленнями, а це болти, скоби і бруски. Вони необхідні для того, щоб покупка доїхала в цілості та безпеці.

Однак тут є один важливий аспект. Перед тим як встановити пральну машину, дуже важливо правильно виконати її розпаковування. Інакше є великий ризик пошкодити її вже за першому запуску. Порядок зняття кріплень наступний:

  1. Скоби із задньої стінки, що встановлюються для жорсткості та утримання на місці гнучких частин техніки.
  2. Бруски між барабаном та корпусом.
  3. Болти, які фіксують барабан в одній позиції, з встановленням на їхнє місце пластикових заглушок.

Тільки після цього можна розпочинати основний етап встанолвення.

Основні роботи з підключення

Вони починаються з розміщення пральної машини в визначеному для неї місці і вирівнювання корпусу по горизонталі. Ці маніпуляції потрібні з огляду на те, що відхилення від ідеальної горизонталі більш ніж на 2° у будь-якому напрямку різко посилюють вібрацію під час роботи машинки і в прямому сенсі ламають її.

Потім настає наступний етап – підключення до води. Звичайно, краще заздалегідь визначитися, як підключити пральну машину до водопроводу, але можна орієнтуватися і на місці. Зазвичай її приєднують залежно від локації до:

  • бачку унітазу (простий, але обмежений спосіб);
  • змішувачу (універсальний та досить популярний варіант);
  • трубі безпосередньо через врізання (зручний вибір, але потребує високої кваліфікації).

Шляхів вирішення питання багато, і немає єдино правильного. Все залежить від конкретної ситуації. Після того, як це питання вирішено, залишається здійснити підключення пральної машини до каналізації. Воно відбувається через сифон особливої ​​конструкції або прямим підключенням до каналізаційної труби. Деякі люди вважають за краще не морочитися, і взагалі не підключають до каналізації машинку, просто спрямовуючи зливні води через шланг в раковину або унітаз. Рано чи пізно ексцес неминуче відбудеться, тому краще зробити все й одразу.

Чому краще не займатися цим самостійно?

Самостійне встановлення пральної машини може створити у вас відчуття економії, проте насправді це не так. Як показує практичний досвід нашої компанії, можливостей зіпсувати техніку вистачає:

  • неправильне розпакування;
  • неякісне підключення до інженерних систем;
  • непророблене приєднання до інженерної мережі тощо.

На кожному кроці ви ризикуєте зіпсувати дороге обладнання. При цьому вартість встановлення в нашій компанії є цілком демократичною, а ви в результаті отримуєте професійний монтаж і подальшу експлуатацію пральної машини без будь-яких ризиків.

Часті питання про підключення пральної машини

Чому пральну машину підключають до холодної води, а не гарячої?

Таке рішення є більш вигідним та безпечним для експлуатації пральної машини. У гарячій воді міститься більша кількість бруду, ніж холодної, тому доведеться частіше чистити фільтр, який розташований на вході в машину. Також слід враховувати високу жорсткість води, що надходить із системи гарячого водопостачання. Її застосування призведе до необхідності використання великої кількості прального порошку, щоб добитися видалення забруднень та плям із поверхні тканин. Варто відзначити, що на сьогоднішній день є кілька моделей-автомат, які можна підключати одночасно до гарячого та холодного водопостачання.

У чому полягає підготовча робота перед встановленням пральної машини?

Підготовчі роботи для нової техніки полягають у наступному:

  • зняття кріпильних елементів, що забезпечують фіксацію шланга, барабана та дроту під час транспортування;
  • встановлення машинки на обране для неї місце та перевірка рівності розташування, щоб звести до мінімуму шум та вібрацію в процесі роботи;
  • вирівнювання положення при виявленні крену при натисканні рукою на поверхню в будь-якому з боків за допомогою ніжок.

Після такої підготовки залишиться підключити пральну машинку до системи водопостачання та каналізації та перевірити, чи нормально вона працює, чи немає протікання чи шуму при віджимі.

Скільки коштує підключення пральної машинки?

Існує безліч факторів, що впливають на вартістьвстановлення пральної машинки. Найголовнішим є місце встановлення техніки, тому що потрібно враховувати створення ефективної затоки води та її зливу. Найчастіше необхідне встановлення спеціального крана. У деяких випадках потрібні подовження шлангів та монтаж сифона. Обидві ці ситуації ведуть до необхідності використання додаткових витратних матеріалів, які не додаються до техніки. При первинній установці пральної машини може знадобитися штроблення отворів у стіні для прокладання труб або шлангів.

Чому не варто користуватися послугами приватного майстра під час встановлення прання?

Якісне підключення пральної машинки є запорукою її довговічної та безперебійної експлуатації. Якщо по допомогу з підключенням техніки звернутися до приватного майстра, можна потрапити на недосвідченого фахівця. Крім того, такі сантехніки можуть встановити завищену ціну на свою послугу, а деякі навіть вимагатимуть авансу для покупки матеріалів. У компаніях всі прайси викладені на сайті, і будь-який відвідувач зможе самостійно підрахувати, скільки йому коштуватиме послуга підключення. Крім того, клієнту після виконання робіт видається на руки гарантійний талон.

Цікавить встановлення пральної машини?

ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО НАС

Питання та відповіді по послузі підключення пральної машини

Скільки коштує підключення пральної машини?

Ціна за підключення пральної машини залежить від місцезнаходження та умов. У середньому ціна може коливатися від 500 до 2000 гривень, але в залежності від конкретних умов ціна може бути вищою або нижчою. Рекомендується перевіряти ціни у різних компаній або майстрів перед викликом.

Чи можна самому підключити пральну машину?

Так, підключення пральної машини можна виконати самостійно, якщо у вас є необхідні навички та інструменти. Рекомендується дотримуватися інструкцій виробника та перевіряти всі підключення перед використанням. Якщо ви не впевнені у своїх навичках, краще звернутися до професійного майстра.

Як правильно має бути встановлений зливальний шланг пральної машини?

Зливний шланг пральної машини повинен бути встановлений таким чином:

1. Забезпечте вільний доступ до раковини або іншого зливного отвору.
2. Переконайтеся, що шланг має відповідний розмір і підходить для пральної машини.
3. Встановіть кріплення шлангу до пральної машини та раковини.
4. Перевірте, чи надійно закріплений шланг і не має течій.

Що потрібно для підключення пральної машини?

Для підключення пральної машини вам знадобиться:

1. Пральна машина з електроживленням та водоподачею.
2. Раковина чи зливний отвір.
3. Зливний шланг відповідного розміру.
4. Шнур електроживлення.
5. Штуцери та компресійні муфти для підключення шланга до раковини та пральної машини.