Посудомийна машина – це побутова техніка, яка вже завоювала серця багатьох господарок, але ще не прижилася так само, як пральна машина. Мало хто з нас любить мити посуд, а посудомийний машина – саме той побутовий прилад, який полегшує це завдання та заощаджує ваш час. Для роботи цієї техніки потрібне підключення посудомийної машини до водопроводу та водовідведення.

Виділяють посудомийки настільні, вбудовувані та окремі, їх установка відбувається за подібним принципом. Єдиний нюанс стосується моделей, що вбудовуються, які додатково потрібно монтувати в меблі. І складність полягає в тому, щоб встановити машину рівно, для чого потрібно правильно розмістити меблі під кріплення.

Підключення посудомийної машини відбувається в кілька етапів, які можна умовно розділити на підготовчі та основні. Установка посудомийки передбачає:

  • вибір потрібного місця;
  • організацію виділеної розетки;
  • приєднання техніки до води, зливу;
  • завершальні роботи.

Звучить нескладно. Розглянемо, як це відбувається на практиці від самого початку і до кінця, щоб ви могли переконатись – цю роботу краще довірити спеціалістам з компанії «Сантехніки».

 

Як підключається посудомийка?

Щоб установка техніки пройшла успішно, а сама техніка служила довго та ефективно, важливо приділити достатньо уваги всім аспектам.

 

Місце

Визначити точку розміщення бажано ще до того, як буде обрано конкретну модель посудомийної машини. Це потрібно, щоб потім не виникали ситуації, коли прилад виявляється помітно дрібнішим або більшим за залишений отвор. В останньому випадку він може просто не поміститися.

Місце для розміщення посудомийки має бути:

  • Не далі, ніж за 1,5 метри від каналізації. У випадку з кухнею це означає, що техніку бажано розмістити недалеко від мийки. Інакше вбудований у неї насос працюватиме з постійним навантаженням і швидко вийде з ладу.
  • Зручний для повсякденного використання. Після встановлення змінити місце буде досить проблематично, тому краще відразу вибрати правильно.

Також тут має бути виділена розетка для підключення до електромережі. Чому це важливо?

 

Електрика

Відразу виключіть варіант включення машини в мережу через подовжувач, тому що вимоги тут є суворими. Розетка для посудомийки повинна мати контакт заземлення та здатність витримувати навантаження до 16А, адже ця техніка є потужною та енергоємною.

Оптимально, якщо розетка буде запитана від розподільної коробки або щита і захищена за допомогою автомата на 16А. Що стосується проводки, то ідеальний трижильний провід з перетином 2 мм із міді. Все це необхідно, щоб забезпечити безпечну експлуатацію.

 

Вода

Підключення посудомийної машини до водопроводу – один із основних етапів. Її зазвичай підключають у точці з’єднання шланга кухонного змішувача та металопластикової труби через вставку трійника.

З водопостачанням пов’язані свої нюанси, про які важливо знати та пам’ятати, щоб убезпечити себе від пригод:

  • на лінії повинен бути окремий кран. Якщо раптом відмовить впускний клапан машини, від потопу врятує він;
  • слід подбати про покупку проточного фільтра та включити його до лінії перед посудомийкою. Він виключить попадання всередину піску, бруду та іншого сміття з водопроводу;
  • підключення посудомийної машини до гарячої води заборонено. Причини цього прості: гаряча вода сильно поступається в якості і в чистоті холодній, а на її підігрів потрібно більше електроенергії.

Втім, маємо відзначити – деякі виробники передбачають можливість використовувати гарячу та холодну воду. У такому разі потрібно просто встановити на кожен із трубопроводів свій фільтр грубого очищення.

 

Злив

Підключення зливного шланга посудомийної машини простіше, але також не позбавлено особливостей. Перша деталь, яку варто пам’ятати – вода видаляється з техніки примусово спеціальним насосом. Тож проблем тут особливо не виникає.

Правильне підключення зливу посудомийної машини має на увазі:

  • розміщення зливного контуру над сифоном раковини. Так можна обійтися без прокладання окремих труб водовідведення;
  • у місці з’єднання зливного контуру з водовідведенням потрібно забезпечити перегин, який не дасть воді з раковини піти по ньому до техніки.

Після того, як посудомийка запитана електроенергією, включена у водопровідну та водовідвідну мережу, залишається її протестувати. Якщо ви хочете, щоб все пройшло без сюрпризів – скористайтесь послугами професійних майстрів компанії «Сантехніки».

Швидко, надійно, недорого підключимо посудомийну машину у Києві.

Наша компанія пропонує послугу професійного монтажу техніки в будь-якому районі столиці та околицях. У нас є для цього все необхідне:

  • досвідчені майстри, які справляються з будь-яким завданням;
  • всі необхідні інструменти та обладнання;
  • гарантія на кожну виконану роботу.

Якщо ви хочете, щоб посудомийна машина довгі роки працювала справно і без сюрпризів, «Сантехніки» забезпечать таку можливість за розумною ціною.

Вам потрібна допомога в установці посудомийної машини?

ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО НАС

Питання та відповіді по послузі підключення посудомийної машини

Що потрібно для підключення посудомийної машини?

Для підключення посудомийної машини потрібні:

1. Розташування у прилеглій кухні з доступом до електроенергії, водопроводу та каналізації;
2. Електропроводка, водопровід та каналізація відповідної діаметрам;
3. Перехідник для підключення до водопроводу та каналізації.

Чи потрібно підключати гарячу воду до посудомийної машини?

Так, для нормальної роботи посудомийної машини потрібне підключення до джерела гарячої води. Це покращує ефективність миття та суттєво скорочує час на процес.

Скільки коштує встановлення та підключення посудомийної машини?

Вартість встановлення та підключення посудомийної машини у гривнях також залежить від багатьох факторів. Проте, в середньому ціна може коливатися від 2000 до 10000 гривень, залежно від обраної моделі та умов встановлення. Найкраще отримати конкретну ціну у установників у вашому регіоні.

Скільки коштує підключення посудомийної машини?

Ціна підключення посудомийної машини у гривнях також залежить від багатьох факторів, таких як складність установки, відстань до джерела води та електроенергії, ціна роботи установника тощо. У середньому ціна може коливатися від 1000 до 5000 гривень, але зрештою може бути й вищою. Найкраще отримати конкретну ціну у майстврів у вашому регіоні.