Тепловий насос – це котел, кондиціонер та бойлер в одному пристрої. Насос акумулює тепло з навколишнього середовища та забезпечує обігрів води та вентиляцію. Коштує такий пристрій недешево, але вкладені кошти дуже швидко окупляться. Використовуючи 1 кВт електроенергії, насос постачає в систему 5 кВт!

 

Установка теплового насосу: попередня підготовка

Експерти стверджують, що насос можна назвати антихолодильником, який виробляє не холод, а тепло. Вибираючи цей пристрій, слід зважити на особливості його роботи.

 

  1. Обігрів. Насос акумулює тепло з ґрунту, повітря або води, тому чим більшою буде температура навколишнього середовища, тим краще він працює. Якщо насос отримає із зовнішнього середовища 7 градусів, то зробить 50! Нагнітальні пристрої оснащені холодоагентом, який за мінусової температури закипає і перетворюється на газ, а потім надходить на компресор і стискається. Поки тиск зростає, збільшується кількість тепла в системі. Газ розігрівається, після чого тепло надходить у опалювальні комунікації. Через це температура холодоагенту знижується, і цикл починається наново.
  2. Нагрівання води. У комбінації із бойлером (непрямого обігріву) насос використовується для нагрівання води. Влітку він працює вп’ятеро ефективніше, ніж електробойлер.
  3. Охолодження. Теплові пристрої застосовуються у комбінації з фанкойлами для охолодження будинку.

 

Тепловий насос: встановлення

Теплові акумулюючі пристрої монтують у комбінації з циклами конденсаторного та компресійного характеру. Майстер приєднає до насоса електродвигун та труби циркуляції. Для роботи компресор споживає зовсім небагато електрики: вона необхідна лише для того, щоб переміщувати масу води по периметру системи.

Монтаж теплового насоса може бути здійснений гідрологічним, ґрунтовим або повітряним способом. Якщо будинок знаходиться в теплій місцевості, то краще віддати перевагу насосу, що акумулює, який «забирає» тепло з повітря. Більш вигідним у нашій широті вважається установка ґрунтових або водяних насосів. Щоб змонтувати насос, який отримуватиме тепло з ґрунту, слід поставити горизонтальний колектор (для цього знадобиться територія розміром 200 м2, з якої «зріжуть» 2 м землі), або зонд, який занурюють у ґрунт на 20 метрів. На цій території не зростатимуть дерева, тому потрібно заздалегідь виділити ділянку саду під порожнє місце.

Гідронасоси отримують тепло з ґрунтових вод, температура яких навіть під льодом рідко опускається нижче 5-7 градусів. Щоб встановити такий пристрій, вам доведеться укласти в грунті поряд з будинком труби, якими циркулюватиме незамерзаюча хімічна речовина.

 

Установка теплових насосів

Європейці та американці все частіше ставлять насоси у своїх будинках. Жителі заходу все частіше слідують доктрині відновлюваної енергії. Більше того, насоси дуже вигідні. Такий пристрій повністю автономний і може бути перевезений з місця на місце. Насос безшумний і практично не потребує додаткового обслуговування, до того ж це обладнання є абсолютно пожежобезпечним. Насос не потребує окремої котельні та може бути встановлений прямо в будинку. Замовляйте встановлення теплових насосів у спеціалістів компанії «Сантехнік».

Вам потрібна допомога в заміні теплового насоса, установці опалення чи каналізації?

ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО НАС

Питання та відповіді по послузі заміна теплового насосу

Скільки є тепловий насос?

Термін служби теплового насоса залежить від багатьох факторів, таких як тип теплового насоса, монтажу, технічного обслуговування, використання та умов довкілля. У середньому, правильно встановлений та підтримуваний тепловий насос може бути від 10 до 20 років.

Скільки потребує тепловий насос?

Витрата енергії теплового насоса залежить від багатьох факторів, таких як розмір, ефективність, використання та умови довкілля. В середньому, типовий тепловий насос може споживати від 3 до 5 кіловат-годин на день, але це може змінюватись в залежності від конкретного теплового насоса та зразка використання. Щоб визначити точну витрату енергії теплового насоса, краще звернутися до специфікацій виробника або провести оцінку енергоефективності за допомогою професіонала.

Який тепловий насос найефективніший?

“Залежно від конкретних умов найефективнішим тепловим насосом може бути грундватерний тепловий насос, водяний тепловий насос або повітряно-водяний тепловий насос.
Щоб визначити найефективніший тепловий насос для конкретних умов, рекомендується звернутися до кваліфікованого фахівця або експерта в цій галузі”

Скільки коштує тепловий насос для дому?

Вартість теплового насоса для будинку може змінюватись в залежності від багатьох факторів, таких як тип теплового насоса, його потужність, комплектація та місце виробництва. Зазвичай ціна теплового насоса для будинку починається від 30 000 грн. і може досягати 100 000 грн. і більше в залежності від зазначених факторів.