Тепловий насос – це котел, кондиціонер та бойлер в одному пристрої. Насос акумулює тепло з навколишнього середовища та забезпечує обігрів води та вентиляцію. Коштує такий пристрій недешево, але вкладені кошти дуже швидко окупляться. Використовуючи 1 кВт електроенергії, насос постачає в систему 5 кВт!

 

Установка теплового насосу: попередня підготовка

Заміна теплового насосу - zamena teplovogo nasosaЕксперти стверджують, що насос можна назвати антихолодильником, який виробляє не холод, а тепло. Вибираючи цей пристрій, слід зважити на особливості його роботи.

 

  1. Обігрів. Насос акумулює тепло з ґрунту, повітря або води, тому чим більшою буде температура навколишнього середовища, тим краще він працює. Якщо насос отримає із зовнішнього середовища 7 градусів, то зробить 50! Нагнітальні пристрої оснащені холодоагентом, який за мінусової температури закипає і перетворюється на газ, а потім надходить на компресор і стискається. Поки тиск зростає, збільшується кількість тепла в системі. Газ розігрівається, після чого тепло надходить у опалювальні комунікації. Через це температура холодоагенту знижується, і цикл починається наново.
  2. Нагрівання води. У комбінації із бойлером (непрямого обігріву) насос використовується для нагрівання води. Влітку він працює вп’ятеро ефективніше, ніж електробойлер.
  3. Охолодження. Теплові пристрої застосовуються у комбінації з фанкойлами для охолодження будинку.

 

Тепловий насос: встановлення

Теплові акумулюючі пристрої монтують у комбінації з циклами конденсаторного та компресійного характеру. Майстер приєднає до насоса електродвигун та труби циркуляції. Для роботи компресор споживає зовсім небагато електрики: вона необхідна лише для того, щоб переміщувати масу води по периметру системи.

Монтаж теплового насоса може бути здійснений гідрологічним, ґрунтовим або повітряним способом. Якщо будинок знаходиться в теплій місцевості, то краще віддати перевагу насосу, що акумулює, який «забирає» тепло з повітря. Більш вигідним у нашій широті вважається установка ґрунтових або водяних насосів. Щоб змонтувати насос, який отримуватиме тепло з ґрунту, слід поставити горизонтальний колектор (для цього знадобиться територія розміром 200 м2, з якої «зріжуть» 2 м землі), або зонд, який занурюють у ґрунт на 20 метрів. На цій території не зростатимуть дерева, тому потрібно заздалегідь виділити ділянку саду під порожнє місце.

Гідронасоси отримують тепло з ґрунтових вод, температура яких навіть під льодом рідко опускається нижче 5-7 градусів. Щоб встановити такий пристрій, вам доведеться укласти в грунті поряд з будинком труби, якими циркулюватиме незамерзаюча хімічна речовина.

 

Установка теплових насосів

Європейці та американці все частіше ставлять насоси у своїх будинках. Жителі заходу все частіше слідують доктрині відновлюваної енергії. Більше того, насоси дуже вигідні. Такий пристрій повністю автономний і може бути перевезений з місця на місце. Насос безшумний і практично не потребує додаткового обслуговування, до того ж це обладнання є абсолютно пожежобезпечним. Насос не потребує окремої котельні та може бути встановлений прямо в будинку. Замовляйте встановлення теплових насосів у спеціалістів компанії «Сантехнік».

Вам потрібна допомога в заміні теплового насоса, установці опалення чи каналізації?

ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО НАС