Встановлення розширювального бака в системі опалення: вимоги

Пристрій мембранного підключення монтується відповідно до певних правил. Фахівці компанії «Сантехнік» мають достатній досвід, щоб змонтувати бак.

Заміна розширювального баку - ustanovka rasshiritelnogo bachka

  • Якщо бак встановлений на стіні, висота кріплення повинна бути достатньою для того, щоб надалі майстер міг дістатися запірної арматури. Комунікації повинні кріпитися до стінок окремо, щоб уникати появи тиску на бачок.
  • Якщо бак стоїть на підлозі, підводку потрібно прокладати паралельно проходу, а не поперек.
  • Монтаж розширювального бака слід здійснювати так, щоб між стіною та пристроєм залишався просвіт.
  • Невеликі баки вішають на стіну, за умови, що вона здатна витримати пристрій.
  • Існує багато суперечливих правил щодо становища бачка. Бак слід ставити патрубком униз. Це пояснюється тим, що одного разу на поверхні мембрани з’являться мікроотвори, і якщо повітряна камера буде розташована зверху, резервуар не вийде з ладу довше.

Установка розширювального бачка: секрети технології

Баку кріплять на стіні або на підлозі, а потім підключають до труб обігріву. Щоб це здійснити, спочатку майстер накреслить схему найкоротшого приєднання, а потім прикріпить бак до зворотного трубопроводу (не перед входом у пристрій обігріву). Врізати його варто саме так, тому що в «зворотній» трубі теплоносій має меншу температуру, а це продовжує термін експлуатації пристрою. До того ж, якщо бак буде встановлений саме в такий спосіб, циркуляційний насос працюватиме без навантаження. 

Вважається, що в трубі, що подає пристрою періодично підвищується тиск, і попадання перегрітої сумішi в гумовий відсік ємності призводить до того, що котел виходить з ладу. Насправді підключення розширювального бака до трубопроводу (зворотного) зумовлено правилами безпеки. При цьому слід оснастити його штуцером спорожнення та краном, щоб користувач міг від’єднати пристрій від опалювальної мережі та злити з нього рідину. Здійснюючи підключення розширювального бачка, майстер встановить групу безпеки та манометр.

Налаштування бачка

Майстер подбає про те, щоб у мережі зберігався стійкий тиск повітря і в майбутньому не відбувалися гідроудари. Причиною гідроударів може стати мембрана бачка, яка виштовхує остигаючий теплоносій із камери. Цей етап монтажу розширювального бака здійснюється так:

  • у опалювальну мережу запускають холодну воду;
  • повітряні пробки усувають із усіх частин системи, використовуючи при цьому крани Маєвського;
  • фахівець вимірює тиск у висівках та камері для повітря бачка, а після домагається зниження цього показника у бачку на 0,2 бар до того, що спостерігається в системі.

Замовляйте заміну бака в котлі у спеціалістів компанії «Сантехнік» – це найвища кваліфікація майстрів та бюджетна цінова політика на всі послуги. Ми пропонуємо оптимальну вартість, консультуємо клієнтів по телефону, а також одразу зорієнтуємо вас щодо витрат грошей та часу, необхідних для виконання певного обсягу робіт.

Вам потрібна допомога у встановленні розширювального бака?

ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО НАС