Газ – задоволення недешеве, а ціна на це паливо залежить від економічної та політичної ситуації у світі, тому нерідко українці віддають перевагу альтернативним варіантам, у тому числі твердопаливним пристроям обігріву. Монтаж твердопаливного котла в приватному будинку – це непросте завдання, особливо в тому випадку, якщо у вас ще не сформована мережа опалення. Її повинен виконувати лише фахівець, адже будь-який обігрівач є пожежонебезпечним об’єктом.

Встановлення твердопаливного котла

Попросіть спеціаліста порадити, де краще розмістити котел. Якщо в топковій вже стоїть газовий пристрій, твердопаливний обігрівач краще поставити у прибудові. Її роблять із сендвіч-панелей, які надягають на каркас із металоконструкцій. Цей варіант вигідний тим, що в будинок точно не потрапить гар. Малопотужні котли розміщують прямо на чорновій стяжці. Через невелику вагу такі пристрої не вібрують, адже не мають шнейкового конвеєра чи вентилятора. А ось котли з потужністю більше 50 кВт ставлять тільки на товсту бетонну основу на подушці. Фундамент роблять на 8-10 см вище за стяжку, але він не повинен з нею стикуватися.

Монтаж твердопаливних котлів здійснюється відповідно до технологічних норм, однією з головних вимог при цьому буде наявність двостінного металевого димоходу. Не слід забувати про те, що в котельні потрібно змонтувати вентиляцію через шахту в стіні. Варто облаштувати і вихід каналізації, куди будуть скидати воду з сорочки котла та здійснювати скидання клапана запобігання.

Встановлення твердопаливного котла в приватному будинку

Монтаж твердопаливного котла - ustanovka tverdotoplivnogo kotlaМонтаж обігрівачів – це завдання для професіонала. Звертайтеся до компанії «Сантехнік», ми порекомендуємо, як краще облаштувати котельню у вашому будинку та встановимо пристрій правильно, щоб ви не турбувалися про безпеку у процесі його подальшої експлуатації. Монтаж системи опалення твердопаливного котла здійснюється за таким планом.

  1. Майстер збере виріб, встановить ящик зольника та дверцята, а також окремі деталі. Пристрій встановлять на фундаменті так, щоб газовий патрубок був на одній осі з димоходом.
  2. Фахівець рівно встановить казан на основі, приєднає димохід і прикріпить вентилятор. На цьому етапі здійснюється монтаж автоматики на твердопаливний казан.
  3. Майстер підключить котел до самопливної або примусової системи циркуляції. У першому випадку трубопроводи для подачі та відведення підключають прямо до патрубків, а розширювальний бак ставлять вище за систему обігріву. У другому – клапан використовується для регулювання температури води у трубопроводі, тому холодна рідина не надходить у пристрій, а змішується з теплоносієм у малому колі. Обв’язка повинна включати контур із триходовим клапаном.

Встановлення описане у спрощеному вигляді, тому не слід використовувати опис для спроб самостійного монтажу! Спеціалісти компанії «Сантехнік» здійснять підключення твердопаливного котла до існуючої системи опалення або сформують опалювальні комунікації з нуля.

Вам потрібна допомога у монтажі твердопаливного казана?

ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО НАС