Газ – задоволення недешеве, а ціна на це паливо залежить від економічної та політичної ситуації у світі, тому нерідко українці віддають перевагу альтернативним варіантам, у тому числі твердопаливним пристроям обігріву. Монтаж твердопаливного котла в приватному будинку – це непросте завдання, особливо в тому випадку, якщо у вас ще не сформована мережа опалення. Її повинен виконувати лише фахівець, адже будь-який обігрівач є пожежонебезпечним об’єктом.

Встановлення твердопаливного котла

Попросіть спеціаліста порадити, де краще розмістити котел. Якщо в топковій вже стоїть газовий пристрій, твердопаливний обігрівач краще поставити у прибудові. Її роблять із сендвіч-панелей, які надягають на каркас із металоконструкцій. Цей варіант вигідний тим, що в будинок точно не потрапить гар. Малопотужні котли розміщують прямо на чорновій стяжці. Через невелику вагу такі пристрої не вібрують, адже не мають шнейкового конвеєра чи вентилятора. А ось котли з потужністю більше 50 кВт ставлять тільки на товсту бетонну основу на подушці. Фундамент роблять на 8-10 см вище за стяжку, але він не повинен з нею стикуватися.

Монтаж твердопаливних котлів здійснюється відповідно до технологічних норм, однією з головних вимог при цьому буде наявність двостінного металевого димоходу. Не слід забувати про те, що в котельні потрібно змонтувати вентиляцію через шахту в стіні. Варто облаштувати і вихід каналізації, куди будуть скидати воду з сорочки котла та здійснювати скидання клапана запобігання.

Встановлення твердопаливного котла в приватному будинку

Монтаж обігрівачів – це завдання для професіонала. Звертайтеся до компанії «Сантехнік», ми порекомендуємо, як краще облаштувати котельню у вашому будинку та встановимо пристрій правильно, щоб ви не турбувалися про безпеку у процесі його подальшої експлуатації. Монтаж системи опалення твердопаливного котла здійснюється за таким планом.

  1. Майстер збере виріб, встановить ящик зольника та дверцята, а також окремі деталі. Пристрій встановлять на фундаменті так, щоб газовий патрубок був на одній осі з димоходом.
  2. Фахівець рівно встановить казан на основі, приєднає димохід і прикріпить вентилятор. На цьому етапі здійснюється монтаж автоматики на твердопаливний казан.
  3. Майстер підключить котел до самопливної або примусової системи циркуляції. У першому випадку трубопроводи для подачі та відведення підключають прямо до патрубків, а розширювальний бак ставлять вище за систему обігріву. У другому – клапан використовується для регулювання температури води у трубопроводі, тому холодна рідина не надходить у пристрій, а змішується з теплоносієм у малому колі. Обв’язка повинна включати контур із триходовим клапаном.

Встановлення описане у спрощеному вигляді, тому не слід використовувати опис для спроб самостійного монтажу! Спеціалісти компанії «Сантехнік» здійснять підключення твердопаливного котла до існуючої системи опалення або сформують опалювальні комунікації з нуля.

Вам потрібна допомога у монтажі твердопаливного казана?

ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО НАС

Питання та відповіді по послузі монтаж твердопаливного котла

Що потрібно для встановлення твердопаливного котла?

1. Сам казан.
2. Вихід для викиду газів.
3. Система трубопроводів для подачі води та палива.
4. Резервуар для зберігання палива.
5. Система управління з датчиками та термостатом.

Також можуть знадобитися додаткові компоненти, залежно від типу котла та індивідуальних вимог

Скільки коштує установка твердопаливного котла?

Ціна установки твердопаливного котла в гривнях залежить від тих же факторів, що і в рублях, і може коливатися в діапазоні від 10 000 до 40 000 грн. Рекомендується запросити ціни у місцевих спеціалістів.

Скільки коштуватиме встановлення котла?

Вартість може залежати від декількох факторів, таких як тип котла, його розмір, складність процесу встановлення та розташування. Найкраще звернутися до компанії, яка займається установкою та дізнатися точний розрахунок.

Де можна встановити твердопаливний котел?

Твердопаливний котел може бути встановлений усередині будівлі або зовні, залежно від типу котла та місцевих умов. Він має бути встановлений відповідно до правил та регуляцій щодо встановлення опалювального обладнання, у тому числі з урахуванням вимог щодо пожежної безпеки. Рекомендується звернутися до кваліфікованих фахівців для отримання додаткових порад та рекомендацій щодо встановлення.