Встановлення газового опалювального обладнання – це дуже трудомісткий та нелегкий процес. Систему опалення потрібно спресувати, обезвоздушити, герметизувати, оснастити стабілізатором та джерелом постійного живлення. Пристрій може бути встановлений лише монтажною компанією, а якість роботи майстрів контролюватиме орган міської влади. Звертайтеся до «Сантехнік», ми зробимо установку відповідно до всіх існуючих технологічних норм!

Встанолвення газового котла в квартирі, на кухні та в приватному будинку: правила

Господарі будівлі повинні подбати про те, щоб приміщення котельні відповідало технологічним нормам:

  • площа – від 4м2, стелі – від 2,5м2;
  • ширина дверей – від 80 см;
  • обов’язковою є наявність автомата для теплового та струмового захисту, а також аналізатора газу та клапана, який перекриває його подачу;
  • у кімнаті обов’язково має бути вікно – 0,3 м2 скла на 10 м, а отвір для припливу повітря – 8 см на 1 кВт;
  • розмір димоходу повинен відповідати потужності котла (наприклад, 40 кВт на 170 мм);
  • труби мають бути виготовлені з металу, а гнучкі комунікації застосовуються лише для споживчого підключення;
  • газова котельня не повинна перебувати під житловими приміщеннями або у підвалі багатоповерхової будівлі.

Монтаж настінного газового котла

Для нагрівання води в багатоповерхових будівлях, застосовують настінні котли. Так само, якщо в котельні не так багато місця, то використовують настінні котли.Як приклад розглянемо правила встановлення настінного котла. Встановлення двоконтурного котла можна замовити у компанії «Сантехнік».

  1. Агрегат ставлять у котельні, що перебуває окремо від основної будівлі. Котел може бути змонтований над іншим пристроєм. Допустима також каскадне встановлення кількох настінних пристроїв, ефективна в тому випадку, якщо потужність системи опалення необхідно час від часу регулювати. Топкові оснащують вентиляцією, через яку повітря потрапляє всередину котельні, а продукти згоряння виходять назовні.
  2. Майстер перевіряє комплектацію пристрою: кронштейни, шаблон та деталі для монтажу, інструкцію. Далі він уточнює відповідність технічних параметрів, зазначених в інструкції з тими, які зазначені на прикріпленій до внутрішньої стороні кришки табличці.
  3. Установник промиває водою всі труби системи, щоб усунути частинки бруду. Потім він прибиває до стіни планки на висоті 0,8-1,6 м. Котел кріплять на рівну стіну міцну з негорючого матеріалу (або вкриту ним). Обігрівач встановлюють на відстані 20 см від інших газових пристроїв або матеріалів, що легко піддаються запаленню. Відстань до протилежної стіни, закритої «щитом» з негорючого матеріалу, має бути не менше 30-50 см. У вікні котел ставити не рекомендується. Джерело електричного живлення має бути максимально близько до пристрою.
  4. Майстер спочатку прикріплює котел на планки та перевіряє рівність кріплення, а потім знімає заглушки та приєднує труби. Підключення газового котла здійснюють співробітники спеціальних служб контролюючих служб.

У компанії «Сантехнік» можна також замовити не тільки установку настінного, але й монтаж підлогового котла. Усі сантехніки нашої компанії мають найвищий розряд, тому впораються з роботою будь-якої складності!

Вам потрібна допомога у монтажі газового чи твердопаливного котла?

ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО НАС

Питання та відповіді по послузі монтаж газового котла

Скільки коштує установка газового котла у приватному будинку?

Вартість установки газового котла в приватному будинку може сильно змінюватись в залежності від багатьох факторів, таких як розмір будинку, складність установки, тип котла, ціна роботи та регіональні відмінності. У середньому вартість може змінюватись від 30 000 до 80 000 грн або більше.

Скільки коштує монтаж настінного газового казана?

Вартість монтажу газового котла може залежати від різних факторів, таких як розмір і складність установки, тип котла, ціна роботи та регіональні відмінності. У середньому вартість може змінюватись від 15 000 до 40 000 грн або більше. Рекомендується отримати пропозиції від кількох підрядників, щоб отримати точніші ціни для вашої конкретної ситуації.

Хто має підключати газовий котел?

Газовий котел має бути підключений спеціалістом з ліцензією на встановлення газового обладнання.

Які вимоги для встановлення газового котла у приватному будинку?

1. Наявність дозволу на будівництво або реконструкцію будівлі, де планується встановлення котла.
2. Наявність документів на газове обладнання та газопроводи, що підтверджують їхню відповідність вимогам безпеки.
3. Наявність проектних рішень та креслень, що описують плановану схему встановлення котла та системи опалення.
4. Наявність у приватному будинку відповідних умов експлуатації котла, у тому числі наявність вентиляції та системи оповіщення про пожежу.
5. Установку та експлуатацію котла повинен проводити кваліфікований спеціаліст із відповідними дозволами.