Встановлення газового опалювального обладнання – це дуже трудомісткий та нелегкий процес. Систему опалення потрібно спресувати, обезвоздушити, герметизувати, оснастити стабілізатором та джерелом постійного живлення. Пристрій може бути встановлений лише монтажною компанією, а якість роботи майстрів контролюватиме орган міської влади. Звертайтеся до «Сантехнік», ми зробимо установку відповідно до всіх існуючих технологічних норм!

Встанолвення газового котла в квартирі, на кухні та в приватному будинку: правила

Монтаж газового котла - montazh gazovogo kotlaГосподарі будівлі повинні подбати про те, щоб приміщення котельні відповідало технологічним нормам:

 • площа – від 4м2, стелі – від 2,5м2;
 • ширина дверей – від 80 см;
 • обов’язковою є наявність автомата для теплового та струмового захисту, а також аналізатора газу та клапана, який перекриває його подачу;
 • у кімнаті обов’язково має бути вікно – 0,3 м2 скла на 10 м, а отвір для припливу повітря – 8 см на 1 кВт;
 • розмір димоходу повинен відповідати потужності котла (наприклад, 40 кВт на 170 мм);
 • труби мають бути виготовлені з металу, а гнучкі комунікації застосовуються лише для споживчого підключення;
 • газова котельня не повинна перебувати під житловими приміщеннями або у підвалі багатоповерхової будівлі.

Монтаж настінного газового котла

Для нагрівання води в багатоповерхових будівлях, застосовують настінні котли. Так само, якщо в котельні не так багато місця, то використовують настінні котли.Як приклад розглянемо правила встановлення настінного котла. Встановлення двоконтурного котла можна замовити у компанії «Сантехнік».

 1. Агрегат ставлять у котельні, що перебуває окремо від основної будівлі. Котел може бути змонтований над іншим пристроєм. Допустима також каскадне встановлення кількох настінних пристроїв, ефективна в тому випадку, якщо потужність системи опалення необхідно час від часу регулювати. Топкові оснащують вентиляцією, через яку повітря потрапляє всередину котельні, а продукти згоряння виходять назовні.
 2. Майстер перевіряє комплектацію пристрою: кронштейни, шаблон та деталі для монтажу, інструкцію. Далі він уточнює відповідність технічних параметрів, зазначених в інструкції з тими, які зазначені на прикріпленій до внутрішньої стороні кришки табличці.
 3. Установник промиває водою всі труби системи, щоб усунути частинки бруду. Потім він прибиває до стіни планки на висоті 0,8-1,6 м. Котел кріплять на рівну стіну міцну з негорючого матеріалу (або вкриту ним). Обігрівач встановлюють на відстані 20 см від інших газових пристроїв або матеріалів, що легко піддаються запаленню. Відстань до протилежної стіни, закритої «щитом» з негорючого матеріалу, має бути не менше 30-50 см. У вікні котел ставити не рекомендується. Джерело електричного живлення має бути максимально близько до пристрою.
 4. Майстер спочатку прикріплює котел на планки та перевіряє рівність кріплення, а потім знімає заглушки та приєднує труби. Підключення газового котла здійснюють співробітники спеціальних служб контролюючих служб.

У компанії «Сантехнік» можна також замовити не тільки установку настінного, але й монтаж підлогового котла. Усі сантехніки нашої компанії мають найвищий розряд, тому впораються з роботою будь-якої складності!

Вам потрібна допомога у монтажі газового чи твердопаливного котла?

ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО НАС