Як вибрати акрилову ванну
Вибираємо якісну ванну з акрилу: як правильно це зробити
Перш ніж приступити до вибору, для початку давайте розберемося, що є акрилом. Це компонентна суміш, що складається з складних полімерних сполук ефірів з метакрилом. Якщо говорити доступними словами — це якийсь різновид пластмаси, який має гарну пружність, гладкість і міцність.
Матеріали, що використовуються для виготовлення акрилових ванн
- АБС/ПММА — це двокомпонентний матеріал, до складу якого входить акрилонетрилбутадієнстирол (пружна пластмаса) з поліметилметакрилатом (оргскло органічне однорідне). При виробництві акрилових ванн із цих компонентів за основу береться АБС. Його міститься близько 90%. Для виготовлення акрилового шару використовується ПММА його міститься 5−10%. Головний недолік таких ванн полягає в невеликому терміні експлуатації, який сягає від 3 до 5 років. Пов’язано це з тим, що АБС має пористу гіроскопічну структуру, завдяки чому він має властивість вбирати вологу, що в свою чергу призводить до руйнування. А тонкий акриловий шар з ПММА дуже швидко стирається.
- Акрилові ванни, виготовлені виключно з одного ПММС (без пористого АБС), більш зносостійкі та довговічні. Термін служби їх може сягати 10−12 років.
- При виборі ванни уважно огляньте край борту. Скільки шарів вона містить. Якщо три шари, це АБС, ПММА та основа. Якщо два шари — це чистий ПММА із підсилювальною основою.
- Поверхня має бути абсолютно гладкою без найменших горбків.
Варіанти армування акрилових ванн
З урахуванням того, що акрил сам по собі не дуже міцний, для надання йому твердості використовується спеціальний армуючий шар. Це скловолокно, оброблене епоксидною смолою. Кількість таких шарів може змінюватись в межах від 1 до 5. При огляді ванни можна також натиснути на її дно та стінки. Якщо армування виконано якісно, вони не продавлюватимуться. Також якість можна перевірити звичайним кишеньковим ліхтариком, приклавши його щільно до дна ванни. Якщо з лицьового боку світло від ліхтарика просвічується, це свідчить про низьку якість виробу.
На що варто звертати увагу при виборі ванни
Ванна в першу чергу має бути зручною. Оптимальна її висота повинна становити в межах від 65 до 70 см, ширина — 75−80 см, глибина — 50−60 см, довжина — 150−180 см. Дані розрахунки наведені для людей середньої комплекції. Для повної людини така ванна може виявитися тісною та незручною.
Якщо ванну, виготовлену за технологією цільного лиття акрилу ПММА, повністю наповнити водою, вона зможе зберегти первісну форму. А ось стінки в повністю наповненій ванні, виготовленій з екструдованого двокомпонентного акрилу АБС/ПММА, можуть трохи деформуватися.
Установка ванни здійснюється на металеву раму (зварну або збірну), яка виконує відразу дві функції — захищає ванну від надмірного деформування і використовується як основа. Також варто зазначити, що тип конструкції ванни впливає на її вартість.
Найпростіший каркас — це збірна або зварна решетування з металу, розташована під ванною. Але такий каркас здатний забезпечувати лише масу людини, яка приймає ванну та тиск води. Більш складні каркаси мають підсилювальні стіни з боків, завдяки чому можуть продовжити термін служби ванни. Також необхідно звернути увагу на кількість опор (стійки з ніжками) у рамі. Велика кількість стійок і ніжок свідчить про слабку міцність самої ванної кімнати. У якісних моделях рами мають опори виключно з кутів.
Ванну, якого виробника вибрати
Найкращими зарубіжними виробниками вважаються компанії GNT, Sunrans, Belbagno, Artceram та Novellini Elysium. Середня вартість починається з позначки 20 000 і доходить до 80 000 гривень. Якщо вам потрібен найпростіший бюджетний варіант, це продукція китайських і турецьких виробників.