Форма та розмір

Отже, спочатку потрібно визначитися, яка конкретно форма вам подобається і гармонійно впишеться в інтер’єр вашої ванної кімнати. Душові кабіни бувають прямокутної форми, квадратної та круглої. Вибираючи душову кабіну прямокутної або квадратної форми, слід звернути увагу на те, що розмір її не повинен бути меншим за 80*80 см, інакше вам там буде тісно і щоб витягнути руки, то у вас на це зовсім не буде місця. Якщо ж ви хочете придбати круглу душову кабіну, то її розмір може бути і менше, ніж 80*80 см.

Стулки та піддон

Стулки та піддон – основні складові душової кабіни. Матеріалом, з якого виготовлені стулки, може бути, як пластик, так і загартоване скло. В принципі, і той і той матеріал хороші в експлуатації, вони мають відмінні протиударні властивості, якщо розіб’ються, що малоймовірно, то не залишать гострих сколів. Проте є одна важлива відмінність – ціна. Загартоване скло набагато дорожче, тому більшість вибирають душові кабіни із пластиковими стулками. Рекомендують вибирати або пластик з різноманітними малюнками, або тонований пластик, щоб менше було видно мильних розводів і не так було помітно його помутніння. Ну і, звичайно, перевагу слід віддавати німецьким виробникам.

Піддони виготовляють з мармуру, мармурової крихти, фаянсу, сталі, емальованого металу та, звичайно ж, з акрилу. Кожен вид піддону має свої властивості, а при покупці необхідно їх теж враховувати.

  • Сталеві піддони — найбюджетніший варіант, проте міцність їх не на найвищому рівні, вони дуже легкі й надто прогинаються.
  • Емальовані піддони – в принципі такі ж, як і сталеві, тільки з ще одним недоліком – у процесі експлуатації емаль може відколюватись.
  • Фаянсові піддони — набагато стійкіші за два попередні, проте теж мають недолік — їх легко побити.
  • Мармурові – найдорожчі, а тому й найякісніші. Безшумні, стійкі, не б’ються, мають відмінну теплоізоляцію, завдяки чому дуже довго зберігають тепло. Але ціни дуже кусаються.
  • Акрилові – лідер у світі піддонів для душових кабін. Завдяки їхній легкості, міцності, довговічності, а, головне, розумній ціні, такі піддони найчастіше купують. Однак і вони мають свій маленький недолік — вони прогинаються. Але на цей випадок просто перед покупкою необхідно переконатись, що піддон досить добре укріплений. Ідеальне кріплення для акрилового піддону: не рама із чотирма ніжками по кутах, а хрестоподібне зміцнення п’ятої ніжки, що розташована по центру.

Багатофункціональні душові кабіни

Якщо ж ви в душовій кабіні хочете не тільки приймати душ і використовувати її безпосередньо за призначенням, тоді вам варто звернути увагу на багатофункціональні душові кабіни. Такі кабіни можуть виконувати і функцію гідромасажу, і турецької лазні, і радіо, і телефону, і багато інших цікавих та корисних функцій пропонуються. Розглянемо душові кабіни з гідромасажем та лазнею.

Гідромасаж

При виборі душової кабіни з функцією гідромасажу необхідно звертати увагу на форсунки. Яким чином вони подають воду, чи можна змінювати напір води, що подається, в якому режимі проходить їх робота. Все це потрібно уточнити у продавця, а краще ознайомитись із техпаспортом душової кабіни. Кількість видів масажів залежить від кількості форсунок.

А для любителів обливатись водою, з’явилися кабіни з додатковою функцією «водоспад». Принцип дії такий – перекриваємо злив води і набираємо воду в піддон, потім спеціальний насос всю цю воду перекачує у верхню частину кабіни і в момент виливається на голову близько 130 літрів води.

Перш ніж встановити душову кабіну з вбудованою функцією гідромасажу, необхідно уточнити тиск води в трубах у вашому будинку. Мінімальний необхідний мінімум становить 1,5 бареля. Якщо напору не вистачатиме, то замість бажаної функції «гідромасаж» Ви отримаєте звичайний душ, тільки в кілька разів дорожче.

Турецька лазня

Створити «Хамам» у себе вдома пропонує така функція душової кабіни, як «Турецька лазня». Кабіни з такою функцією складаються не зі звичних чотирьох стулок, а з п’яти. П’ята стулка розміщується зверху, щоб пара не виходила назовні, а всередині підтримувалася необхідна температура, яка може бути максимум 40-45°С. Сидіння в такій кабіні має бути максимально комфортним і зручним, тому що сидіти в такій лазні вам доведеться близько 25 хвилин. Також обов’язково зверніть увагу на наявність вентилятора в душовій кабіні, т.к. за його допомогою пар рівномірно розподілятиметься по всій кабіні.

Сподіваємося, що наші поради вам допоможуть, і ви зробите правильний вибір, а ваша душова кабіна радуватиме вас довгі роки.

Придбали душову кабіну? Представники компанії «Сантехнік» здійснять встановлення, ремонт та налаштування конструкції професійно, швидко та з урахуванням усіх особливостей моделі.