На тлі регулярного та суттєвого зростання цін на комунальні послуги на перший план для киян виходить бажання зменшити свої витрати. Особливо важко позначається підвищення тарифів на холодне та гаряче водопостачання.

Сьогодні дуже багато мешканців столиці користуються застарілою системою формування щомісячних квитанцій на оплату водопостачання, де оплата йде за ресурси, нараховані за нормативами. Іншими словами, ви платите за воду за встановленими тарифами. Згідно з ними, людина споживає на місяць 3 кубічні метри гарячої води та 4,5 кубометри холодної води. Найнеприємніше – нарахування йде за кількістю людей, прописаних у житло, а чи не фактично живуть.

Один із найбільш раціональних способів вирішення цієї проблеми – встановлення лічильників води. Монтаж вимірювального обладнання дозволяє збалансувати споживання ресурсів та свої витрати. Ця процедура має свої переваги та особливості, про які краще знати заздалегідь.

Встановлення лічильників на воду: основні переваги

Прийняті в українському законодавстві норми споживання холодної та гарячої води не відповідають реальному стану справ, оскільки насправді витрата виявляється меншою як мінімум на 30%. А якщо людина чи сім’я звикли економно витрачати ресурси, то різниця виявляється ще більшою.

Установка лічильника на воду дозволяє платити лише за те, що ви реально спожили. А бачачи щомісячні витрати за фактом, набагато легше визначити, як можна його скоротити без шкоди для себе. Таким чином, за кілька місяців сума до оплати у квитанції знизиться на третину і більше.

Крім того, поставлений водомір позбавляє необхідності платити за втрати води, що відбуваються через експлуатацію зношених мереж водопостачання. А у Києві близько 75% водопровідних мереж зношені досить серйозно. Тож вигода очевидна. Особливо якщо взяти до уваги випадки, коли в квартирі проживає менше мешканців, ніж прописано.

Встановлення лічильника гарячої води: на що звернути увагу?

Реальність столичного життя така, що в деяких випадках ставити водомір на лінію гарячого водопостачання виявляється нерентабельно. У багатьох багатоквартирних будинках рано-вранці в години пік і пізно ввечері при відкритті крана з гарячою водою доводиться чекати, поки стіче вода.

У цій ситуації лічильник вважатиме холодну та гарячу воду за тарифом останнього, що значно збільшить витрати. Не говорячи вже про те, що очікування потепління напору буває дратівливим. Якщо ви регулярно стикаєтеся з цією проблемою – це єдина причина, через яку вигідніше відмовитись від приладу обліку витраченої води.

Юридичні тонкощі установки лічильника на воду у Києві

Українське законодавство прямо не забороняє займатися цим питанням самостійно. Однак тут є свої нюанси, а саме – потрібно дотримуватись нормативних вимог та правил монтажу.

Найчастіше з цим питанням звертаються до спеціалізованих компаній, що мають спеціальний допуск до виконання подібних робіт. Однак вони часто завищують ціни на встановлення лічильників води, через що люди не поспішають звертатися до таких фірм. Навіть незважаючи на той факт, що керуючі організації часто «рекомендують» звертатися до них. Це вас ні до чого не зобов’язує.

А ось те, що перед покупкою приладу потрібно отримати в місцевому водоканалі технічні вимоги до нього – це факт. Як тільки ви отримаєте ці дані, за відповідними вимогами вже можна вибирати найбільш вдалий водомір. При покупці зверніть увагу, щоб:

 • серійний номер збігався із зазначеним у паспорті;
 • пломба була з відбитком Держстандарту;
 • у паспорті було зазначено дату заводського контролю;
 • продавець також поставив свій штамп та дату продажу.

Куплений пристрій потрібно здавати на перевірку в ЖЕК, водоканал або приватну фірму з ліцензією. Там його перевіряють та призначають дату опломбування після монтажу.

Лічильник води: кому довірити установку?

Схема підключення системи чітко вивірена і має на увазі строгу послідовність операцій. Від того, наскільки точно все буде виконано, залежить безпека використання водопроводу, збереження вашого майна і ваших сусідів. Та й просто спокій повсякденного життя.

Крім того, установка лічильника води передбачає чітке дотримання трьох основних правил:

 • водоміри можна придбати лише у ліцензованих продавців. Вони мають супроводжуватися техпаспортом;
 • під час проведення монтажних робіт водопостачання перекривається стояком, що дещо ускладнює завдання;
 • при підключенні пристрою слід чітко дотримуватися технології установки. Це важливо, адже у разі прориву трубопроводу та затоплення сусідів знизу відшкодовувати збитки доведеться лише вам.

Якщо ви хочете полегшити собі життя, і при цьому бути впевненими як результат, зверніться до компанії «Сантехніки». Ми пропонуємо професійні сантехнічні послуги у всіх районах столиці.

Є кілька причин, чому вам варто звернутися саме до нас:

 • детальне консультування з усіх питань, які можуть виникнути. Від вибору найкращого облікового приладу до нюансів його опломбування та верифікації. «Сантехніки» розуміються на всіх нюансах;
 • допомогу у вирішенні додаткових проблем, які можуть виникнути під час вирішення питань щодо встановлення лічильника води за розумними цінами;
 • досвідчені майстри, які справляються із завданнями будь-якого рівня складності. А на наш досвід, проблем виникає чимало;
 • фахівці забезпечені всіма необхідними інструментами та обладнанням, які потрібні для якісного виконання своїх обов’язків;
 • компанія пропонує установку лічильника води за ціною, нижчою від середньоринкової, щоб ви мали можливість зберегти сімейний бюджет.

«Сантехніки» впораються з будь-яким завданням щодо встановлення та ремонту сантехніки та супутнього обладнання, а ви залишитеся повністю задоволені результатами співпраці.

 

Ви шукаєте сантехніка для установки лічильника води?

ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО НАС

Питання та відповіді по послузі встановлення лічильників води

Куди звертатися щодо встановлення лічильників на воду?

Ви можете звернутися до місцевої влади, водопровідних компаній або компаній, що займаються монтажем лічильників, для отримання додаткової інформації про встановлення лічильників на воду.

Скільки коштує встановлення лічильників на воду?

Вартість встановлення лічильників на воду залежить від місця встановлення, кількості лічильників, типу пристрою та регіону. Немає точної ціни, яку можна навести без більш детальної інформації.

Чи можна самостійно встановити лічильник на воду?

Встановлення лічильника на воду є технічно складною та відповідальною процедурою, яка потребує певних навичок та знань у галузі водопостачання. Рекомендується звертатися до кваліфікованих фахівців, щоб гарантувати якісне та безпечне встановлення лічильника.

Як безкоштовно встановити лічильники на воду?

Зазвичай установка лічильників на воду є обов’язковою послугою та надається за рахунок водопостачальної компанії. Тому безплатно встановити лічильники на воду неможливо.