Рушникосушарка – це пристрій для сушіння рушників і білизни. Він складається з металевого контура, підключеного або до системи водопостачання, або до електрики.

Установка рушникосушарки - 82d5ad86ede54b60aaa8f0115fa4f56aРушникосушарка грає кілька важливих функцій:

 • сушить білизну;
 • забезпечує обігрів ванної кімнати;
 • знижує рівень вологості;
 • запобігає появі вогкості.

 

Установку такого механізму здійснюють насамперед до моменту, коли у ванній змонтують решту сантехнічних приладів.

 

Установка рушникосушарки у ванній кімнаті

Залежно від типу роботи рушникосушарки класифікують на водяні, електричні та комбіновані.

 1. Водяні пристрої підключають до системи опалення. Водяний сушитель є батареєю, яка обігріває ванну. Сушарка цього типу повинна бути виготовлена ​​із стійкого до корозії металу – нержавіючої сталі з хромованим покриттям. На жаль, водяний контур працює лише в опалювальний період.
 2. Електрична сушарка. Цей пристрій не залежить від опалення, тому буде працювати будь-якої пори року. Власник пристрою може самостійно регулювати температуру.
 3. Комбінований пристрій. Найпрактичніший варіант і для міської квартири, і для дому. Взимку обігрівач може працювати на воді, тим самим заощаджуючи електрику, а влітку – від електромережі. Коштує такий контур дорожче, ніж вироби двох попередніх типів.

Монтаж рушникосушарки будь-якого з видів – це завдання для досвідченого майстра. Він визначить місце підключення та встановить пристрій так, щоб у майбутньому він ефективно виконував своє завдання. Всі сантехніки нашої компанії мають 4 розряд, тому впораються з роботою будь-якої складності.

 

З яких матеріалів виготовляють рушникосушарки?

Сушарки виготовляють із таких матеріалів:

 • сталі;
 • нержавійки;
 • латуні;
 • алюмінію;
 • міді;
 • кераміки.

Установка сушарки у ванній – водний контур

Пристрій може бути підключений відкритим і закритим способом. У першому випадку сушарку з’єднують із системою вільно, через що всередину контуру постійно надходить повітря. Це може призвести до корозії, тому відкриті контури повинні бути виготовлені з металу, що не руйнується. А ось конструкції закритого типу можуть бути виготовлені з алюмінію, сталі та міді. Підключаючи водяну сушарку, майстер повинен врахувати силу тиску води в металевих трубах – якщо він занадто великий, то контур рушникосушарки може розірвати. Алгоритм підключення сушарки для рушників в приватному будинку нічим не відрізняється від аналогічного процесу в квартирі, але якщо у вашому будинку немає газового опалення, то водний контур змонтувати не зможете.

Контур може бути підключений П- або М-подібним способом, а також методом «драбинки». При цьому можна встановити термостатичні клапани, які працюватимуть як терморегулятор, контролюючи обрану користувачем температуру.

 

Установка електричної рушникосушарки

Електричні сушарки також встановлюються як відкритим, і закритим методом. У першому випадку провід приховують у стіні, при цьому ізолюючи його у спеціальному чохлі. Якщо ремонт у ванній не планується, кабель можна покласти відкритим методом – прямо під стіною. Установка рушникосушарки – це процес, який здійснюють відповідно до певних технічних правил. Справжній професіонал покладе дроти так, щоб вони не загрожували життю мешканців будинку. Електрорадіатори можуть мати привід, що гріє, або ТЕН.

Контур приводу перетворює електрику в тепло і має велику довговічність. При цьому він не обігріває приміщення повноцінно і його неможливо вимкнути з мережі. Пристрої з ТЕНом ніколи не перегріваються, і вони можуть бути вимкнені з мережі. Такий механізм виділяє стільки ж енергії, як і споживає, але його теплоту можна налаштувати. Кріплення сушки для рушників до стіни – це відповідальне завдання, яке варто доручити професіоналу з компанії «Сантехнік»!

 

Ціни на установку сушки для рушників

 

НАЙМЕНУВАННЯ РОБІТ ОД. ВИМ. ЦІНА (ГРН.)
Без заміни стояка водопостачання та зварювальних робіт шт. 1000
Перенесення рушникосушарки без зварювальних робіт шт. 1500

Вам потрібна допомога в установці сушки для рушників?

ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО НАС