Бойлер – це пристрій нагрівання води в домашніх водопровідних системах. Водонагрівачі гріють певну кількість рідини і поставляють її в труби або нагрівають воду прямо в процесі роботи – за допомогою Тена. Встановити бойлер у квартирі зможе лише справжній професіонал, наприклад співробітник компанії «Сантехнік».

Підключення водонагрівача: особливості різних пристроїв

Існує кілька типів бойлерів водного чи електричного типу, властивості яких суттєво відрізняються.

  1. Електричні проточні. Проточний підтип має низку переваг: він компактний, дуже простий в експлуатації і миттєво нагріває воду. Такий механізм відрізняється економністю, адже він не потребує енергії для підтримки стабільної температури води. На жаль, проточний електричний пристрій не рекомендований для встановлення в приватному будинку. Він споживає дуже багато енергії (5-15 кВт), гріє воду для однієї точки і працює тільки при сильному тиску води. Правильне підключення цього типу бойлера – це запорука його успішної роботи в майбутньому.
  2. Електричні накопичувальні. Такі моделі коштують дешевше, ніж механізми попереднього типу, і споживають набагато менше електрики – 1-3,5 кВт. Вони здатні нагрівати великий об’єм води, при цьому поставляючи її одночасно і в ванну трубу, і на кухню. При цьому бойлер потребує частих чищення та регулювання. До того ж він досить громіздкий – пристрій спочатку набирає воду всередину і потім постачає її в труби. Встановлення та підключення накопичувача бойлера – це завдання для професіоналів компанії «Сантехнік».
  3. Газовий накопичувальний. Бойлери цього типу недорогі в експлуатації, прості у використанні і поставляють воду, що нагрівається, і у ванну, і на кухню одночасно. На жаль, вони коштують у 2-3 рази дорожче за електричні, і нагрівають воду не миттєво, а протягом деякого часу. Газові накопичувальні пристрої є досить громіздкими, у разі неправильної установки можуть стати причиною пожежі або вибуху. Монтаж бойлера такого типу потрібно довірити спеціалістам з досвідом.
  4. Газові проточні. Нам цей пристрій відомий під назвою «газова колонка», але насправді він називається «газовий проточний бойлер». Такий механізм вважається досить економічним, але він постачає теплу воду лише у включеному стані, як і електромеханізми проточного типу. Колонки можуть бути підключені до газового балона. За умови недостатнього тиску газу, пристрій підключити не вдасться.
  5. Комбінований. Встановлення водонагрівача 2 в 1 – це ідеальний варіант для приватного будинку. Вони дуже ефективні, компактні та прості, адже працюють і від казана, і від електромережі (послуги з монтажу газового котла). Такі пристрої потребують хорошого тиску води і можуть подавати гарячу воду тільки в одну точку квартири. Підключення бойлера до водопроводу та електромережі здійснюється лише відповідно до строгих технічних норм.
  6. Непряме нагрівання. Бойлери цього типу є частиною системи обігріву будинку та ефективні у двоповерхових будинках. Подібні пристрої постачають воду в кілька точок одночасно, але займають чимало місця.

Бойлер: встановлення пристрою

Установка Бойлера (водонагрівача) - bojlerУ кожному окремому випадку механізм доведеться підключати до електрики, труб холодної та гарячої води, котла або системи обігріву. Домашні умільці можуть не тільки пошкодити пристрій, а й поставити його неправильно, через що в майбутньому бойлер може стати джерелом небезпеки для домочадців. Встановити бойлер правильно може лише майстер, який має особливі знання. Звертайтеся до співробітників компанії «Сантехнік» – вони швидко та якість встановлять бойлери різних типів.

Вам потрібна допомога в установці бойлера або водонагрівача?

ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО НАС