Бойлер – це пристрій нагрівання води в домашніх водопровідних системах. Водонагрівачі гріють певну кількість рідини і поставляють її в труби або нагрівають воду прямо в процесі роботи – за допомогою Тена. Встановити бойлер у квартирі зможе лише справжній професіонал, наприклад співробітник компанії «Сантехнік».

Підключення водонагрівача: особливості різних пристроїв

Існує кілька типів бойлерів водного чи електричного типу, властивості яких суттєво відрізняються.

  1. Електричні проточні. Проточний підтип має низку переваг: він компактний, дуже простий в експлуатації і миттєво нагріває воду. Такий механізм відрізняється економністю, адже він не потребує енергії для підтримки стабільної температури води. На жаль, проточний електричний пристрій не рекомендований для встановлення в приватному будинку. Він споживає дуже багато енергії (5-15 кВт), гріє воду для однієї точки і працює тільки при сильному тиску води. Правильне підключення цього типу бойлера – це запорука його успішної роботи в майбутньому.
  2. Електричні накопичувальні. Такі моделі коштують дешевше, ніж механізми попереднього типу, і споживають набагато менше електрики – 1-3,5 кВт. Вони здатні нагрівати великий об’єм води, при цьому поставляючи її одночасно і в ванну трубу, і на кухню. При цьому бойлер потребує частих чищення та регулювання. До того ж він досить громіздкий – пристрій спочатку набирає воду всередину і потім постачає її в труби. Встановлення та підключення накопичувача бойлера – це завдання для професіоналів компанії «Сантехнік».
  3. Газовий накопичувальний. Бойлери цього типу недорогі в експлуатації, прості у використанні і поставляють воду, що нагрівається, і у ванну, і на кухню одночасно. На жаль, вони коштують у 2-3 рази дорожче за електричні, і нагрівають воду не миттєво, а протягом деякого часу. Газові накопичувальні пристрої є досить громіздкими, у разі неправильної установки можуть стати причиною пожежі або вибуху. Монтаж бойлера такого типу потрібно довірити спеціалістам з досвідом.
  4. Газові проточні. Нам цей пристрій відомий під назвою «газова колонка», але насправді він називається «газовий проточний бойлер». Такий механізм вважається досить економічним, але він постачає теплу воду лише у включеному стані, як і електромеханізми проточного типу. Колонки можуть бути підключені до газового балона. За умови недостатнього тиску газу, пристрій підключити не вдасться.
  5. Комбінований. Встановлення водонагрівача 2 в 1 – це ідеальний варіант для приватного будинку. Вони дуже ефективні, компактні та прості, адже працюють і від казана, і від електромережі (послуги з монтажу газового котла). Такі пристрої потребують хорошого тиску води і можуть подавати гарячу воду тільки в одну точку квартири. Підключення бойлера до водопроводу та електромережі здійснюється лише відповідно до строгих технічних норм.
  6. Непряме нагрівання. Бойлери цього типу є частиною системи обігріву будинку та ефективні у двоповерхових будинках. Подібні пристрої постачають воду в кілька точок одночасно, але займають чимало місця.

Бойлер: встановлення пристрою

У кожному окремому випадку механізм доведеться підключати до електрики, труб холодної та гарячої води, котла або системи обігріву. Домашні умільці можуть не тільки пошкодити пристрій, а й поставити його неправильно, через що в майбутньому бойлер може стати джерелом небезпеки для домочадців. Встановити бойлер правильно може лише майстер, який має особливі знання. Звертайтеся до співробітників компанії «Сантехнік» – вони швидко та якість встановлять бойлери різних типів.

Вам потрібна допомога в установці бойлера або водонагрівача?

ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО НАС

Питання та відповіді по послузі встановлення бойлера

Що потрібно для того, щоб встановити бойлер?

Для установки бойлера потрібно:
1. Бойлер. Переконайтеся, що ви маєте необхідний бойлер, який буде встановлений.
2. Прокладки. Вони потрібні для з’єднання бойлера із трубами.
3. Кріпильні елементи. Вони використовуються для встановлення бойлера на стіну або спеціальний стіл.
4. Труби. Вони потрібні для з’єднання бойлера із водопроводом.
5. Інструменти. Для встановлення бойлера вам можуть знадобитися такі інструменти, як гайковерт, шуруповерт, пасатижі, наприклад.

Чи потрібний дозвіл на встановлення водонагрівача?

У деяких випадках для встановлення водонагрівача може бути потрібним дозвіл. Це зазвичай залежить від того, як і де встановлюватиметься водонагрівач, а також від норм і правил, встановлених у вашому регіоні.
Щоб дізнатися, чи потрібний дозвіл на встановлення водонагрівача у вашому випадку, зверніться до керуючої компанії.

Як правильно встановити водонагрівач?

Щоб правильно встановити водонагрівач, виконайте такі кроки:
1. Виберіть місце для встановлення водонагрівача. Воно має бути сухим, не підданим прямому сонячному світлу та доступним для регулярного обслуговування.
2. Підготуйте труби для підключення водонагрівача. Вони мають бути з’єднані з водопроводом та водовідведенням, з урахуванням усіх необхідних санітарних норм.
3. Встановіть водонагрівач. Дотримуйтесь інструкцій з встановлення, що йде в комплекті з водонагрівачем.

Зазвичай потрібно з’єднати водонагрівач з трубами за допомогою прокладок і фітингів, а також елементами кріплення,

Скільки коштує повісити та підключити водонагрівач?

Вартість установки водонагрівача залежить від кількох факторів, таких як тип водонагрівача, складність установки, вартість матеріалів та роботи сантехніка. Щоб дізнатися про точну вартість підключення водонагрівача, рекомендується отримати цінову пропозицію від сантехніка.