Якщо ви поставили за мету оновити старий санвузол, вам не обійтися без демонтажу сантехніки. Впоратися з таким складним завданням можуть тільки професійні сантехніки, інакше ви ризикуєте пошкодити комунікації, що призведе до додаткових витрат грошей та часу.

Зрозуміло, встановлення унітазу також потребує певних технічних навичок, тому краще запросити майстра для демонтажу з наступним встановленням нового унітазу та іншої сантехніки за необхідності. Такий підхід відчутно економить як тимчасові, і фінансові витрати.

Демонтаж унітазу: покрокова інструкція

Якщо демонтаж унітазу, встановлення мийки, заміна сушарки для рушників вас не лякають, то можна ризикнути здійснити цю процедуру самостійно. Для цього необхідно попередньо продумати всі етапи та визначити, що вам знадобиться під час демонтажу. Отже, ця процедура передбачає такі етапи:

 

  • Підготовчі роботи: придбання або підготовка ключів необхідних розмірів, лома, пасатижів. Підготовка великої кількості ганчірок та захисних рукавичок. Простір у санвузлі необхідно забрати від усіх предметів. У водопроводі, що підводить, необхідно відключити холодну воду, після чого звільнити бачок від води. Попередьте сусідів про те, що найближчим часом бажано не користуватися стояком;
  • Від’єднання комунікацій, якими підводиться вода. Багато хто дивується, чому демонтаж унітазу, ціна на який досить невисока, викликає стільки труднощів. Справа в тому, що всі ці процедури звичні для досвідченого майстра, а у новачка можуть викликати серйозні труднощі;
  • Звільнення основи унітазу. Це досить складна процедура, що передбачає руйнування плитки, яка укладена біля його основи, тому монтаж та демонтаж сантехніки завжди проводять перед кладкою нової плитки. Необхідно демонтувати два або чотири кріплення у нижній частині чаші. Іноді унітаз кріплять до підлоги на встановлені там шпильки за допомогою гайкового кріплення;
  • Демонтаж від каналізаційної труби. Попередньо необхідно підготувати спеціальну пробку, яка закриє отвір, що утворився. Це може бути ганчірковий кляп діаметром близько 100 мм, який зможе запобігти попаданню в квартиру каналізаційних газів.

 

Найскладніший демонтаж старого унітазу, встановлений ще за радянських часів. Тут не обійтися без глобальних руйнувань, адже тоді сантехніка буквально намертво монтувалася в бетон, адже її заміна не передбачалася. Тому такий демонтаж критично необхідно проводити до укладання плитки.

Демонтаж унітазу на цементі також передбачає наявність спеціального інструменту, про що варто попередньо подбати. Також це досить «брудна» процедура, адже бетонний пил потрапить до всіх куточків квартири, якщо не передбачити захисних заходів. Обов’язково дотримуватись правил техніки безпеки, щоб уникнути можливих травм.

Також вам знадобиться прочистка каналізації, яку краще провести до встановлення нового унітазу. Таку процедуру найкраще проводити профілактично, інакше засмічення труб може призвести до того, що нечистоти хлинуть у квартиру, що спричинить не лише побутовий дискомфорт, а й необхідність дорогого ремонту.

Демонтаж унітазу, вартість якого у кваліфікованих сантехніків не висока, є досить складною процедурою, виконати яку самостійно без зайвого ризику практично неможливо непідготовленій людині. Тому не варто ризикувати комфортом своїм та своїх сусідів та довірити це завдання професіоналів.

Ціни на демонтаж унітазу

НАЙМЕНУВАННЯ РОБІТ ОД. ВИМ. ЦІНА (ГРН)
Встановлення унітазу унітаз від 1000
Демонтаж унітазу унітаз від 350

Вам потрібна допомога у демонтажі унітазу, встановленні мийки на кухню, душової кабіни, опалення, каналізації чи вентиляції?

ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО НАС

Питання та відповіді по послузі демонтаж унітазу

Скільки коштує зняти унітаз?

Вартість зняття унітазу залежить від багатьох факторів, таких як місце розташування, складність зняття та вартість праці. Без додаткової інформації важко надати точну ціну.

Як демонтувати старий унітаз?

Щоб демонтувати старий унітаз, необхідно відключити воду, від’єднати підключення (наприклад, водопровід та каналізація), видалити кріплення та зняти унітаз із підлоги чи стіни.

Скільки коштує переустановка унітазу?

Вартість переустановки унітазу залежить від багатьох факторів, таких як матеріали, місце встановлення, складність роботи, вибраний професіонал. Точну витрату можна дізнатися у майстра або спеціалізованому салоні.

Скільки часу займає установка унітазу?

Час, необхідний для установки, може змінюватись і може тривати від кількох годин до повного дня, залежно від складності установки та навичок інсталятора.