Рано чи пізно в кожному димарі накопичується сажа, яка знижує тягу, тим самим погіршуючи якість обігріву в будинку. Дим прогрівається і може спалахнути сажу, а вилітаючи з димоходу, частинки сажі можуть підпалити сухе листя на даху або сарай, що стоїть поруч. Якщо на стінках труби буде багато сажі, може статися задимлення кімнат та навіть пожежа всередині будинку. Перегрів руйнує канал димоходу – труби тріскаються, а в щілини, що утворилися, проникає дим, який потрапляє на горище і навіть в житлові кімнати. Здійснювати чистку димоходу від смоли та сажі треба двічі на рік.

Як зрозуміти, що час викликати майстра?

Чищення сажі в димарі не можна відкладати на потім. Час терміново викликати сажотруса, якщо:

  • потяг помітно зменшився, і в хаті стало холодніше;
  • з димаря виходить чорнуватий дим;
  • полум’я в каміні або печі стало яскравішим.

Хімічна чистка димоходу

У процесі згоряння дров виділяються ефірні олії, що зв’язують частинки сажі. Сажа разом з мастилами утворює міцний пласт, який дуже важко видалити зі стінок димоходу. Щоб очистити трубу від сажі та смол, застосовують хімічні засоби. Порошок спалюють разом із дровами, а кількість необхідного засобу прораховують за інструкцією. Застосовувати хімічні речовини необхідно регулярно.

Існує кілька видів таких засобів.

  • «Протигар». Популярний засіб для очищення димових труб.
  • «Комничок». Використовується навіть у тому випадку, якщо шар сажі не перевищує 2 мм.
  • “Поліно”. Застосовується для профілактики та не має яскраво вираженого запаху.

Деякі люди не люблять різкого запаху хімічних речовин, тому віддають перевагу більш екологічному та безпечному шляху – механічному чищенню димоходу від сажі.

Прочищення димоходу традиційними методами

Існує чимало правил технічного очищення. Це небезпечний та важкий процес, який краще довірити професіоналові. Майстер підніметься на дах і перевірить димовідведення щодо наявності в ньому гнізда. Його можна витягнути через трубу на даху або проштовхнути вниз. Якщо прохід вільний, фахівець очистить всі частини димоходу в суворій послідовності: спочатку трубу, а потім піддувало і топку.

Цікаво. Очистити димохід від сажі можна і народними методами – картопляними очищеннями або осиновими дровами. Щоб прочистити димохід, використовуються спеціальні інструменти: йоржі та щітки. Єрш застосовується для круглих труб, а для прямокутних та трикутних димоходів використовують щітки. Йоршик або щітку прив’язують до троса і садять на гнучкі утримувачі. Щітка найчастіше використовується для очищення знизу вгору. Після очищення труби треба прибрати бруд із топки. Цікаво. Якщо в будинку забилася труба відкритого каміна, можна здійснити чищення димоходу знизу.

Вакуумне чищення димоходів: безпечно та швидко

Якщо ви не хочете перетворюватися на сажотруса і дихати хімічними засобами, замовте вакуумне очищення димоходу. Професійний майстер використовує вакуумний насос і швидко очистить димар від сажі та гару. Цей метод особливо популярний при чищенні димаря печі. Щоб вичистити пічний димар таким методом, не доведеться її розбирати та збирати заново! Фахівці компанії «Сантехнік» проведуть усі роботи швидко та якісно.

Вам потрібна допомога у чищенні димоходу, монтажі опалення чи вентиляції?

ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО НАС