Існують проблеми, про які не прийнято розмовляти у суспільстві. Але їх виникнення кардинально порушує звичний перебіг життя. До таких проблем належить і прочищення унітазу. Зіткнувшись із таким затором, багато хто впадає в паніку, намагаючись ліквідувати засмічення самостійно.

Прочищення засоров, як і встановлення унітазу – послуги, які виконуються кваліфікованими сантехніками. Тому найкраще довірити цю складну та відповідальну процедуру тим, хто здатний швидко та якісно прочистити труби та забезпечити їх прохідність на тривалий час.

 

Прочищення унітазу – місія здійсненна

Багато хто не сумнівається в тому, що встановлення мийки, наприклад, вимагає участі професійного сантехніка, а з прочисткою можна впоратися самостійно. Існує кілька видів прочистки труб, що засмітилися, і це досить технологічний і складний процес, що вимагає наявності спеціального обладнання:

  • відеодіагностика труб унітазу;
  • електромеханічне прочищення;
  • гідродинамічна прочистка.

Затори часто виникають там, де розведення труб виконано з порушеннями. Тому відеодіагностика дозволяє усунути першопричину такого явища, щоб надалі мешканцям не довелося боротися із його наслідками. Часто сміття накопичується в районі спеціальної хрестовини, що встановлюється між поверхами, щоб велике сміття з квартир не забивало стояка.

Електромеханічне прочищення каналізації передбачає використання спеціальної переносної машини, секційні спіральні пружини якої обертаються зі швидкістю, що досягає 600 оборотів на хвилину. Також використовуються вузькоспеціальні насадки, спеціально розроблені для усунення різних видів сміття.

Прочищення унітазу, ціна на яку може змінюватись в залежності від того, який вид буде використовуватися, а також від складності засмічення, у будь-якому випадку майстер усуне проблему, що виникла, набагато швидше за аматорські способи. Адже це не лише складна, а й дуже неприємна процедура.

Крім того, у процесі самостійного очищення дуже легко пошкодити дорогу сантехніку або підведені комунікації. В результаті подряпані труби, порушена герметичність стиків між трубами і пошкоджений унітаз можуть призвести до дуже неприємних наслідків.

 

Гідродинамічна прочистка засорів унітазу

Перед будь-яким прочищенням сантехнік визначає місце локалізації засмічення: у самому унітазі, у трубі за ним або вже у стояку. Найскладніший випадок – це засмічення стояка. Саме для усунення подібних заторів використовується гідродинамічна прочистка. Вона зможе усунути засмічення до першого оглядового кільця у дворі будинку.

Якщо засмічився унітаз у приватному будинку і вода стоїть, не йдучи в каналізацію, часто це наслідок переповнення вигрібної ями. Тому для усунення цієї проблеми потрібно викликати бригаду асенізаторів, які очистять вигрібну яму. Робити це краще регулярно, не доводячи до таких заторів.

 

Що ще може забитися?

Засмічуються не тільки стоки туалетної каналізації, це властиво і кухні, і ванній. На кухні затори виникають через те, що люди ігнорують спеціальні сітки або подрібнювачі, які можна встановити на стік кухонної раковини, щоб уникнути потрапляння харчових відходів до зливальної труби.

Також затори часто утворюються в період тривалого відключення гарячої води: жир разом із дрібними відходами утворює щільну пробку, що перешкоджає стоку води. Тому, якщо у вас надовго відключили гарячу воду, час від часу виливайте у воду окроп попередньо додавши туди миючий засіб що розчиняє жир.

Чищення засмічень в унітазах практично нічим не відрізняється від прочищення каналізаційних труб у ванній кімнаті. Якщо не обладнати стоки спеціальними сітками, що утримують сміття, яке може надходити від пральних машин, та волосся, то таке прочищення може знадобитися дуже скоро.

Якщо не забувати під час миття ванної прочищати стік, від сміття, що забилося туди, то така прочистка вам довго не знадобиться. Також це позбавить вас неприємного запаху в приміщенні. Також не варто мити посуд у ванній, адже стік у цій кімнаті не пристосований утримувати харчові відходи.

Також зверніть увагу на стоки пральної та посудомийної машин. Часто вони викидають досить багато сміття, яке може стати причиною засмічення труб. Крім того, важливо прочищати самі стоки техніки, адже їх забруднення також може спровокувати поломку. Також важливо використовувати спеціальні засоби боротьби із засміченнями.

Як бачимо, своєчасні профілактичні заходи дозволять уникнути такої неприємності як засмічення труб. Ну а якщо воно все ж таки трапилося — не варто втрачати жодної хвилини, а викликайте професіоналів, які зможуть швидко та якісно усунути будь-який затор у трубі та повернути життя в колишнє русло.

Вам потрібна допомога у монтажі чи прочистці каналізації?

ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО НАС

Питання та відповіді по послузі прочищення унітазу

Яким засобом пробити засмічення в унітазі?

Для вирішення проблеми засмічення в унітазі можна використовувати такі засоби:
1. Спеціальний плунжер (гідроциклон)
2. Очищувач для каналізації
3. Природні засоби (сіль, вино, кислота)
4. Водопровідний ключ

Перед використанням слід ознайомитися з інструкцією та попередженнями на упаковці або в Інтернеті.

Як швидко усунути засмічення в унітазі?

Для швидкого усунення засмічення в унітазі можна використовувати плунжер або відро води, щоб проштовхнути або змити засмічення. Також, можна купити хімічний розчин для усунення засорів та дотримуватися інструкцій на упаковці. Якщо жоден із цих способів не працює, необхідна допомога професіонала.

Що робити, якщо засмітився унітаз і вода не йде?

Якщо вода не виходить з унітазу через засмічення, ви можете спробувати такі кроки:

1. Використовувати плунжер: вставте його в отвір унітазу і натисніть, щоб видалити засмічення.
2. Використовувати хімічний розчин: придбайте хімічний розчин для усунення засмічення та дотримуйтесь інструкцій на упаковці.

Якщо жоден із цих способів не дав результатів, вам може знадобитися допомога професіонала.

Як прочистити засмічення в унітазі, якщо немає вантуза?

Якщо немає плунжера, можна спробувати:
1. Використовувати відро води: налийте відро води в унітаз з метою змити запор напором.
2. Використовувати хімічний розчин: придбайте хімічний розчин для усунення засмічення та дотримуйтесь інструкцій на упаковці.
3. Використовуйте дріт або трос: загорніть дріт навколо ручки і вставте його в унітаз, намагаючись проштовхнути засмічення.